reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

09 2015

Na EN95 jeszcze poczekamy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Na EN95 jeszcze poczekamy - Grodzisk News


?Saga? z pociągiem WKD typu EN95 w roli głównej trwa od blisko półtora roku i wszystko wskazuje na to, że jeszcze nieprędko się zakończy. Przedstawiciele producenta ? bydgoskiej firmy PESA, która przeprowadza rewizyjną naprawę składu ? o terminie powrotu pojazdu do parku maszyn WKD wypowiadają się bardzo zachowawczo?


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Skład został oddany do Bydgoszczy w marcu 2014 r. na naprawę rewizyjną wraz z modernizacją. Oprócz modernizacji dachu całej jednostki, zabudowy nowej aparatury elektrycznej zmieniającej system zasilania jednostki z 600V na 3 kV, zabudowy kamer szlakowych, zmiany zasilania grzejników, wykonywana jest również wymiana pokryć tapicerskich siedzeń. W pociągu tym znajdą się również urządzenia do łączności bezprzewodowej WiFi. Termin zakończenia prac wyznaczono na sześć miesięcy od daty podpisania umowy, czyli na 27 września 2014 r.

Został on już przekroczony o blisko rok, a przedstawiciele PESY przeciągające się prace modernizacyjne tłumaczyli m.in. kłopotliwym  od strony technicznej i sprzętowej, a co za tym idzie, czasochłonnym przeadaptowaniem pociągu na napięcie trzech tysięcy woltów. Kolejnym czynnikiem opóźniającym zakończenie prac było zdaniem bydgoskiego producenta, przeciągające się w czasie oczekiwanie na dostawę odpowiednich urządzeń. Według ostatnich zapowiedzi pojazd miał trafić do Grodziska pod koniec sierpnia. Jak zatem sprawa wygląda w pierwszych dniach września? Przedstawiciele bydgoskiej firmy nie są tej kwestii zbyt rozmowni?

? Na dziś mogę powiedzieć tylko tyle, że EN95 będzie gotowy nie wcześniej niż w październiku ? mówi krótko Michał Żurowski, rzecznik prasowy PESY.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.