11 07 2015

Na co do kina?

11.07.2015, godz.: 11:20
Na co do kina?
fot. Filmweb

Kino grodziskiego Centrum Kultury przygotowało repertuar na najbliższe dni. Znalazł się w nim kolejny świetny film Christophera Nolana „Mroczny rycerz” z oscarową rolą Heatha Ledgera. Ciekawych i zróżnicowanych propozycji jest jednak więcej.

PROJEKCJE CODZIENNE (DO 16 LIPCA)
„Idol”
Danny Collins jest bardzo znanym piosenkarzem, choć obecnie odcina kupony od swej kariery. Mimo że nie jest już młody wciąż żyje bardzo szybko – używki i kobiety wypełniają mu niemal każdy dzień. Kiedy jego przyjaciel przekazuje mu list, który 40 lat temu napisał do niego sam John Lennon próbuje zmienić swoje życie. Postanawia rzucić większość używek, ustatkować się i poznać syna, którego nigdy nie widział.
Występują: Al Pacino, Anette Bening, Jennifer Garner, Bobby Cannavale

„Minionki” (projekcje 2D i 3D)
Film pokazuje historię tytułowych Minionków, które od zawsze służyły złym przywódcom. Byli podwładnymi T-Rexa, Czyngis-Chana, czy nawet Drakuli. Niestety każdego z nich przypadkowo zgładziły. Gdy okazuje się, że nie mają komu służyć, ruszają w świat w poszukiwaniu złego przywódcy. W końcu spotykają Scarlett O’Haracz.

SOBOTA 11 LIPCA, PONIEDZIAŁEK–WOTREK 13–14 LIPCA
„Mroczny Rycerz”
Druga część cenionej na całym świecie trylogii Christophera Nolana, który z właściwą sobie oryginalnością przeniósł na ekran komiksowe przygody Batmana, walczącego ze złem i bezprawiem w Gotham City. Tym razem pomocą komisarza Gordona i prokuratora Harveya Denta, występuje przeciwko przerażającemu i nieobliczalnemu Jokerowi, który chce pogrążyć miasto w chaosie. W Gotham City przestępcy już dawno nie czują się bezpiecznie. Wzięło się za nią bowiem trzech wspaniałych – Batman (Christian Bale ), nieskazitelny prokurator okręgowy Harvey Dent (Aaron Eckhart ) i komisarz Gordon (Gary Oldman ). I pewnie sielanka trwałaby w najlepsze, gdyby nie pojawił się geniusz zła – Joker. Dla granego przez Heatha Ledgera okrutnego żartownisia jedynym celem jest sianie chaosu. Gardzi mamoną, władzą, kobietami, pragnie destrukcji i wszechobecnego zamętu. Kto wiatr sieje, burzę zbiera? Niekoniecznie. To bowiem Joker dzięki wywoływaniu paniki powoli zawłaszcza sobie miasto.Zawłaszcza dla siebie również cały film Christophera Nolana.

ŚRODA 15 LIPCA – KINO Z WRAŻLIWĄ DUSZĄ
„Lato w Prowansji”
Wzruszająca, pełna pozytywnej energii, ciepła i humoru podróż do jednego z najbardziej malowniczych zakątków na świecie – słonecznej Prowansji. Za kamerą scenarzystka wielkiego dzieła Ridleya Scotta, „1492 – Wyprawa do raju”. W roli ekscentrycznego dziadka, który parze zbuntowanych nastolatków daje prawdziwą szkołę życia (i uczuć) – niezawodny Jean Reno („Faceci od kuchni”, „Leon zawodowiec”).
Mieszkający w Paryżu Lea i Adrian są typowymi nastolatkami – nieco zagubieni, zbuntowani, nierozłączni ze swoimi tabletami i smartfonami. Gdy okazuje się, że małżeństwo ich rodziców wisi na włosku, zostają wysłani z młodszym braciszkiem na południe Francji, do dziadka, którego nie wiedzieli od lat. Paul (Jean Reno) okazuje się dziarskim, choć nieco zrzędliwym starszym panem. Dziadek zafunduje wnukom-mieszczuchom twardą lekcję życia, organizując im niezwykłe wakacje, których nigdy nie zapomną.

CZWARTEK 16 LIPCA – KINO Z DOKUMENTEM
„O koniach i ludziach”
W filmie w reżyserii Benedikta Erlingssona mężczyzna kocha kobietę z wzajemnością, lecz największą miłością darzy klacz, swoją najcenniejszą własność. W oddalonej od cywilizacji wiosce na Islandii sąsiedzi śledzą wzajemnie swoje poczynania, a pierwsza oficjalna wizyta pary jest przez wszystkich uważnie obserwowana.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.