27 06 2015

Na co do kina?

27.06.2015, godz.: 10:30
Na co do kina?
fot. Filmweb

Grodziskie kino na najbliższe dni przygotowało aż sześć tytułów. Jednym z nich jest najnowszy film z Samuelem L. Jacksonem w roli głównej „Polowanie na prezydenta”.

PROJEKCJE CODZIENNE (od 26 czerwca do 2 lipca)
„Polowanie na prezydenta”
Samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych – Air Force One – zostaje zestrzelony przez terrorystów nad lasem w Finlandii. Z pomocą głowie państwa USA przychodzi Oskari, nastolatek, który w środku dzikiej puszczy, zgodnie z lokalną tradycją, przechodzi właśnie swój test na męstwo. Chłopak odnajduje kapsułę ratunkową prezydenta i uwalnia go zanim na miejsce dotrą terroryści. Rozpoczyna się walka o przetrwanie, agresorzy bowiem urządzają swoiste polowanie na prezydenta.
Występują: Samuel L. Jackson, Onni Tommila, Ray Stevenson, Victor Garber

„Sekrety morza” Kino Młodego Widza
Familijna animacja duńsko-irlandzkiej produkcji. W polskiej wersji głosu bohaterom udzielili m.in. Mateusz Ceran, Małgorzata Kożuchowska, Arkadiusz Jakubik. To historia dziewczynki o imieniu Sirsza, która obchodzi szóste urodziny. Nic jednak nie wygląda tak, jakby chciała. Starszy brat jej dokucza, tata jest zatopiony w myślach, a mamy nie ma z nimi od dawna. Na domiar złego przyjeżdża zrzędząca babcia, która zamierza zabrać rodzeństwo do dużego miasta, które uważa za bardziej odpowiednie miejsce dla nich do życia. Po nieudanym przyjęciu Sirsza podkrada bratu muszlę, którą dostał kiedyś od mamy, i zaczyna na niej grać. Muzyka prowadzi ją do skrzyni, w której znajduje niezwykły płaszcz. Sirsza rozpocznie podróż, dzięki której zrozumie, kim jest i co stało się z ich mamą. W wędrówce pomaga jej starszy brat, tajemnicze świetliki oraz pół ludzie, pół foki. Wspólna podróż pomoże odkryć rodzeństwu łączącą ich więź i siłę, która tkwi w rodzinie.

„Dziewczyna warta grzechu”
Arnold (Owen Wilson) – żonaty reżyser przybywa do Nowego Jorku, by rozpocząć próby do swej najnowszej komedii. Zanim jednak przystąpi do pracy, postanawia skorzystać z uroków wielkiego miasta. Upojna noc w towarzystwie uroczej dziewczyny do towarzystwa o imieniu Izzy nastroi go tak romantycznie, że zaproponuje jej pewien układ. W zamian za porzucenie niegodnego procederu, Izzy otrzyma okrągłą sumkę, by móc zrealizować swe życiowe marzenia. Ta wielkoduszna propozycja rozpęta w życiu Arnolda prawdziwe tornado. Okazuje się, że Izzy całe życie marzyła, by zostać aktorką. Nic dziwnego więc, że zjawia się na castingu do sztuki reżyserowanej przez… Arnolda. Nie byłoby w tym jeszcze nic strasznego, gdyby nie fakt, że jedną z głównych ról w przedstawieniu gra jego żona.
Występują: Owen Wilson, Jennifer Aniston, Imogen Poots, Kathryn Hahn, Will Forte, Eugene Levy

„Kapitan Szablozęby i skarb piratów” Kino Młodego Widza (codziennie do 1 lipca włącznie)
Ogólnopolska premiera skandynawskiego hitu kinowego, który podczas pierwszego wyświetlania w samej tylko Norwegii obejrzało 100 tysięcy widzów. Kapitan Szablozęby, postrach mórz i oceanów od Karaibów aż po kraniec świata, wraz ze swoją nieustraszoną załogą powraca do rodzimego portu. Podczas niebezpiecznej podróży w ręce piratów wpadła stara mapa, która wskazuje drogę na legendarną Wyspę Skarbów. Jak głosi plotka, skarbiec króla wyspy kryje wielkie bogactwo. Kapitan Szablozęby już szykuje się do rejsu, jednak chciwy konkurent, Bjorn Wredny, kradnie mu ukochany statek – „Mroczną Damę”. Złodziej nie wie, że pod pokładem skrył się 11-letni Paluch. Chłopiec, który od najmłodszych lat marzy o służbie pod banderą trupiej czaszki, ma teraz niepowtarzalną okazję, aby dowieść swojej przydatności. Dzięki odwadze i pomysłowości Palucha, Szablozębemu udaje się odzyskać okręt. Chłopiec zostaje oficjalnie przyjęty do załogi „Mrocznej Damy” i razem z piratami wyrusza na wyprawę swojego życia.

KINO Z WRAŻLIWĄ DUSZĄ (ŚRODA 1 LIPCA)
„Strefa nagości”
Młoda Holenderka poznaje w saunie piękną Arabkę, obie dziewczyny są sobą zafascynowane. Rozpoczynają erotyczną grę, tajemnica jaką skrywa dziewczyna z Bliskiego Wschodu rozpala wyobraźnie Holenderki z bogatej rodziny. Miłosny dialog między bohaterkami odbywa się bez słów, a tylko w spojrzeniach i gestach.
Występują: Sammy Boonstra, Imaan Hammam, Benjamin de Wit, Rachelle Elbertse

GRODZISKI KLUB FILMOWY (CZWARTEK 2 LIPCA)
„Stary człowiek i może”
To fińska komedia opowiadająca historię zrzędliwego starca Grumpa, który z wyniku urazu trafia do jednego z helsińskich szpitali. Zaopiekować się nim ma m.in. synowa, za którą Grump nie przepada. Zarówno jemu jak i jej taka sytuacja jest nie na rękę.
Występują: Antti Litja, Petra Frey, Mari Perankoski, Iikka Forss

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata