reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

09

11 2023

Modernizacja boiska przy grodziskiej Jedynce za niecałe pół miliona złotych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews1 - Grodzisk News


Stało się. Grodzisk dorzucił do puli środków na modernizację boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 brakującą kwotę i ostatecznie wybrał wykonawcę inwestycji. Będzie kosztować 454 tysiące złotych.


Grodzisk przygotował na modernizację przyszkolnego placu do gry kwotę nieco ponad 340 tys. zł, natomiast dwie oferty złożone w przetargu wynosiły odpowiednio: 454 tysiące i 580 tysięcy złotych.  W niedawnej rozmowie z nami urzędnicy zapewniali, że są mimo wszystko dobrej myśli w kwestii wyboru wykonawcy. Zwłaszcza, że chodzi o inwestycję w potrzeby szkół.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tak też się stało – magistrat wybrał ofertę firmy Ansbud Aneta Strzelczyk z Wyborowa nad Pilicą. Teraz czekamy na związanie firmy z ofertą i zawarcie umowy, Gdy to nastąpi, modernizacja powinna zostać zrealizowana w ciągu 70 dni.

Inwestycja zakłada przede wszystkim remont nawierzchni boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 22 metry na 44 metry, które posiada nawierzchnię z trawy syntetycznej. W zakres robót wejdą najpierw demontaż istniejącego wyposażenia sportowego boiska, a także obecnej nawierzchni. Następnie wykonawca przeprowadzi korytowanie podłoża przed ułożeniem nowej nawierzchni, również z trawy syntetycznej.

Teren boiska zostanie wyprofilowany, a obszar wokół obiektu zostanie obsiany trawą i inną zielenią. Co ważne, prace modernizacyjne mają być prowadzone niezależnie od funkcjonowania zajęć szkolnych. Wykonawca ma wydzielić plac budowy od pozostałego terenu szkoły i zorganizować roboty w ten sposób, żeby dostęp do tego placu był zapewniony z dróg publicznych a roboty zorganizowane były w sposób zapewniający bezpieczeństwo dzieciom i personelowi szkoły.

Jak czytamy w specyfikacji przetargowej, dostęp do placów budowy przez teren szkoły będzie możliwy wyłącznie po uzgodnieniu z dyrektorem placówki.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.