17 11 2015

Moc kultury do końca listopada

17.11.2015, godz.: 20:02
Moc kultury do końca listopada
fot. Jan Stradowski/Wikipedia

Druga połowa listopada w grodziskiej Willi Radogoszcz obfitować będzie w ciekawe wydarzenia: liczne i różnorodne warsztaty, zajęcia muzyczne i spotkanie wspomnieniowe. Poniżej przedstawiamy szczegółowy rozkład jazdy.

Środa 18 listopada, godz. 16.00
Warsztaty haftu krzyżykowego – spotkanie pierwsze. Prowadzi Barbara Walczak. Wstęp wolny. Organizator nie zapewnia materiałów. Obowiązują zapisy (tel. 22 755 51 45).

Piątek 20 listopada, godz. 17.00
Popisy na bisy – doroczny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. T. Bairda w Grodzisku Maz. Wstęp wolny.

Sobota 21 listopada, godz. 18.00
Słońce i sól. Widowisko z opowieściami i muzyką. Występują: Katarzyna Jackowska – Enemuo – opowieści, śpiew, akordeon; Jesus Sallabera Molina – śpiew, gitara; Iwona Sojka – skrzypce, dzwonki; Marcin Sojka – instrumenty perkusyjne. Wstęp wolny! Program jest efektem wyjątkowego spotkania muzyków, z których każde urodziło się i wyrosło w zupełnie innym muzycznym świecie. Spotykają się na wzgórzu, pod oliwkowym drzewem, mają ze sobą garść oliwek, trochę chleba i sera, skądś przychodzi pieśń i czas staje się gęsty… Łączą różne światy: muzykę i opowieść, twardą ziemię i światy nieistniejące, tradycję hiszpańską i polską, słońce i sól…

Niedziela 22 listopada, godz. 13.00
Warsztaty ceramiczne z Justyną Potyńską, przeznaczone dla dzieci w wieku sześciu lat i starszych. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy (tel. 22 755 51 45).

Wtorek 24 listopada, godz. 16.30
EKOTEKA – otwarte warsztaty manualne dla dzieci w wieku sześciu lat i starszych. Wstęp wolny.

Środa 25 listopada, godz. 16.00
Warsztaty haftu krzyżykowego z Barbarą Walczak. Wstęp wolny. Organizator nie zapewnia materiałów. Obowiązują zapisy (tel. 22 755 51 45).

Piątek 27 listopada, godz. 18.00
Widok ze szkolnej ławki – grodziskie szkoły wspominają Barbara i Stefan Macherowie. Spotkanie miłośników historii Grodziska Maz. z cyklu Tropem tajemnic miasta. Wstęp wolny.

Sobota 28 listopada, godz. 16.30
Tańce oberwańce. Nowy cykl zajęć muzycznych dla dzieci, kręcących się wokół zabawa, melodia, rytm, taniec, śpiew. Zajęcia prowadzą Paula Kinaszewska (skrzypce, śpiew) i Patrycja Kuczyńska (basy, głos). Wstęp wolny.

Paula Kinaszewska – aktorka Teatru Dramatycznego, związana z teatrami: Na Woli, Wybrzeże, z Teatrem Narodowym, gdzie za rolę Anusi w „Szkole żon” Moliera otrzymała nagrodę im. A. Nardellego Sekcji Krytyków Teatralnych ZASP. Gra na skrzypcach, jest liderką i wokalistką projektu MARYNA C, który nagrał płytę z wierszami Mariny Cwietajewej (z muzyką braci Bartłomieja i Hipolita Woźniaków). Jej aktorsko-muzyczna kariera prowadzi artystkę do śpiewania poezji oraz ku żywiołowi muzyki ludowej. Stypendystka MKiDN.

Patrycja Kuczyńska – etnograf, instruktor tańca ludowego i animator zabaw dziecięcych. Autorka programu edukacyjnego Folk Dance realizowanego w wielu placówkach muzealnych i animacyjnych.

Niedziela 29 listopada, godz. 12.00–18.00.
Rękodzielniczy kiermasz świąteczny. Organizowany co roku przez Willę Radogoszcz świąteczny kiermasz rękodzieła artystycznego to niepowtarzalna okazja do nabycia niebanalnego i oryginalnego prezentu, poznania lokalnych artystów i podziwiana ich talentu oraz spędzenia kilku godzin w twórczej atmosferze. Jak zwykle na kilkunastu stoiskach rozlokowanych w willi swoje wyroby zaprezentują lokalni wystawcy, reprezentujący różne dziedziny sztuki i rzemiosła artystycznego. Będą cuda i cudeńka z koronek, filcu i włóczki, ozdoby i biżuteria, rzeźby, obrazy, przedmioty praktyczne i zbytkowne. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny

Patronem medialnym wydarzeń organizowanych przez Willę Radogoszcz jest portal GrodziskNews.pl.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata