10

01 2020

Miłosz Redzimski debiutuje w Grodzisku, Bogoria wygrywa

Miłosz Redzimski debiutuje w Grodzisku, Bogoria wygrywa - Grodzisk News

Spotkanie rozpoczęło się nie najlepiej dla drużyny z Grodziska. Marek Badowski po zaciętym pojedynku z Bogusławem Koszykiem przegrał 2:3, ale zaraz przy stole pojawił się utalentowany 13-latek. Miłosz Redzimski, który znalazł się na szóstym miejscu wśród kadetów w rankingu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF) mierzył się z Adamem Doszem. Był to debiut młodego zawodnika Bogorii przed własną publicznością. Rywal wychowanka Akademii tenisa Stołowego Bogorii, był jednak bardzo wymagający ? Dosz pod koniec zeszłego roku zwyciężył w II Grand Prix Polski Seniorów. Jednak młody tenisista stołowy świetnie zaczął pojedynek i zwyciężył w dwóch pierwszych setach. W trzecim syn trenera Tomasza Redzimskiego wygrywał już 5:2, ale ostatecznie przegrał go i było 2:1. Trzeci set to była próba nerwów dla 13-latka, którą wytrzymał i pokonał starszego o 10 lat rywala. W trzecim pojedynku Panagiotis Gionis nie dał szans Markowi Prądzińskiemu, a w czwartym Adama Dosza pewnie pokonał Marek Badowski. Dzięki temu zwycięstwu Bogoria wciąż jest liderem Superligi z dorobkiem 32 punktów, ale tyle samo ?oczek? mają wicelider Dekorglass Działdowo oraz trzeci w tabeli zespół PKS Kolping Frac Jarosław. W sobotę w Działdowie dojdzie do hitu LOTTO Superligi. W nim o godz. 16.00 Bogoria zmierzy się z miejscowym Dekorglassem. A wielkie emocje wrócą do Grodziska Mazowieckiego już w piątek 17 stycznia, kiedy to o godzinie 18.30 Bogoria podejmie w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów UMMC Jekaterynburg. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki ? Poltarex Pogoń Lębork 3:1
Marek Badowski ? Bogusław Koszyk 2:3
Miłosz Redzimski ? Adam Dosz 3:1
Panagiotis Gionis ? Marek Prądziński 3:0
Marek Badowski ? Adam Dosz 2:0