19 05 2020

Milanowskie targowisko na nowych zasadach? Będzie głosowanie nad zmianą regulaminu

19.05.2020, godz.: 07:30
Milanowskie targowisko na nowych zasadach? Będzie głosowanie nad zmianą regulaminu
fot. Paweł Mamcarz/Filmolot.pl`

Targowisko w Milanówku wkrótce działać będzie na nowych zasadach – tak przynajmniej sugeruje projekt nowego regulaminu obiektu. Jego zapisy wprowadzono na podstawie zmieniającej się sytuacji epidemicznej. Teraz czeka na przegłosowanie w radzie miejskiej.

Kwestia nowego regulaminu stanie na obradach w najbliższy czwartek 21 maja. Jego projekt z autopoprawkami mówi, że otwarta w dni targowe będzie tylko jedna brama od ul. Piłsudskiego. A sam targ otwarty będzie w tygodniu w godzinach od 7.30 do 17.00, w soboty zaś od 7.30 do 14.00.

Przy wejściu na targowisko obowiązywać będzie „ruch wahadłowy” kupujących, przy czym jednocześnie na targu będzie mogło przebywać maksymalnie 80 osób zobowiązanych do zachowania minimum półtorametrowego odstępu.

Obligatoryjne zarówno dla klientów jak i sprzedających będzie noszenie maseczek i rękawiczek, dodatkowo sprzedawca będzie musiał zapewnić kupującym płyn do dezynfekcji rąk.

Ponadto w związku z koniecznością zachowania odstępu, miejsce handlu wskazuje administrator obiekt (po wcześniejszym otrzymaniu zgłoszenia od sprzedającego); niekoniecznie będzie to dotychczas zajmowane stanowisko.

W projekcie regulaminu czytamy również, że „w soboty handel odbywać się ma wyłącznie na ogrodzonym terenie targowiska miejskiego. Nie będzie prowadzona sprzedaż na ul. Krzywej i Piłsudskiego”.

Jeśli regulamin w nowym kształcie zostanie przyjęty, zacznie obowiązywać od 22 maja.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata