TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

08 2015

Mieszkańcom Podkowy żyje się najlepiej


Grodzisk News


Mieszkańcom Podkowy żyje się najlepiej - Grodzisk Newsreklama Grodzisk Mazowiecki

 miejsko-wiejskich i Podkowa zajęła pierwsze miejsce na Mazowszu i czwarte w Polsce.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ranking gmin przyjaznych mieszkańcom dziennikarze ?Wprost? opracowali biorąc pod uwagę wskaźniki finansowe w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Istotne były ponadto takie elementy, jak liczba miejsc w przedszkolu, budżet partycypacyjny, średnia liczba uczniów przypadających na jedną klasę w szkołach podstawowych i gimnazjach. Autorzy zestawienia uwzględnili również średnią długość życia,  przeciętną liczbę mieszkańców przypadających  na jedną przychodnię lekarską oraz poziom bezrobocia.

? Wśród parametrów finansowych, obok danych na temat wydatków i dochodów gmin, środków unijnych i zadłużenia, badany był poziom wydatków na kulturę i środowisko.  W przeliczeniu na mieszkańca wydajemy bardzo dużo na kulturę (429,2 zł) i szokująco dużo na środowisko (769,1 zł) ? i bardzo dobrze. Tak samo dobrze, że nikt nie liczył ile wydajemy na drogi. Choć  ta proporcja wydatków na  inwestycje, mam nadzieję,  się zmieni. Największa jakość życia jest w gminach położonych wokół wielkich aglomeracji.  Jeśli ktoś chce się osiedlić w pobliżu Warszawy, to miejsca lepszego niż miasto ogród Podkowa Leśna nie znajdzie ? podkreśla burmistrz Artur Tusiński.

W ogólnopolskiej klasyfikacji tygodnika ?Wprost? dla gmin miejsko-wiejskich Podkowa znalazła się na czwartej pozycji i była tym samym najlepsza na Mazowszu. Z okolicznych samorządów w pierwszej trzydziestce uplasowały się jeszcze Błonie ? na szóstejej pozycji oraz Mszczonów o trzy ?oczka? niżej.

Zwyciężyły Kąty Wrocławskie przed Kórnikiem i Zakopanem. Wśród gmin wiejskich na szczycie rankingu znalazły się miejscowości Rząśnia, Wielka Nieszawka oraz Cekcyn.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.