TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

06

08 2015

Mieszkańcom Podkowy żyje się najlepiej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News miejsko-wiejskich i Podkowa zajęła pierwsze miejsce na Mazowszu i czwarte w Polsce.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ranking gmin przyjaznych mieszkańcom dziennikarze ?Wprost? opracowali biorąc pod uwagę wskaźniki finansowe w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Istotne były ponadto takie elementy, jak liczba miejsc w przedszkolu, budżet partycypacyjny, średnia liczba uczniów przypadających na jedną klasę w szkołach podstawowych i gimnazjach. Autorzy zestawienia uwzględnili również średnią długość życia,  przeciętną liczbę mieszkańców przypadających  na jedną przychodnię lekarską oraz poziom bezrobocia.

? Wśród parametrów finansowych, obok danych na temat wydatków i dochodów gmin, środków unijnych i zadłużenia, badany był poziom wydatków na kulturę i środowisko.  W przeliczeniu na mieszkańca wydajemy bardzo dużo na kulturę (429,2 zł) i szokująco dużo na środowisko (769,1 zł) ? i bardzo dobrze. Tak samo dobrze, że nikt nie liczył ile wydajemy na drogi. Choć  ta proporcja wydatków na  inwestycje, mam nadzieję,  się zmieni. Największa jakość życia jest w gminach położonych wokół wielkich aglomeracji.  Jeśli ktoś chce się osiedlić w pobliżu Warszawy, to miejsca lepszego niż miasto ogród Podkowa Leśna nie znajdzie ? podkreśla burmistrz Artur Tusiński.

W ogólnopolskiej klasyfikacji tygodnika ?Wprost? dla gmin miejsko-wiejskich Podkowa znalazła się na czwartej pozycji i była tym samym najlepsza na Mazowszu. Z okolicznych samorządów w pierwszej trzydziestce uplasowały się jeszcze Błonie ? na szóstejej pozycji oraz Mszczonów o trzy ?oczka? niżej.

Zwyciężyły Kąty Wrocławskie przed Kórnikiem i Zakopanem. Wśród gmin wiejskich na szczycie rankingu znalazły się miejscowości Rząśnia, Wielka Nieszawka oraz Cekcyn.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.