21 05 2020

Mieli w domu 64 tys. sztuk papierosów z przemytu. Zostali zatrzymani [FOTO]

21.05.2020, godz.: 09:55
Mieli w domu 64 tys. sztuk papierosów z przemytu. Zostali zatrzymani [FOTO]
Fot. KPP Grodzisk Maz.

Grodziscy kryminalni na jednej z posesji w gminie Baranów znaleźli i zabezpieczyli 64 tys. sztuk papierosów pochodzących z przemytu. Zatrzymali trzy osoby.

Policjanci z grodziskiej komendy otrzymali informację, że na jednej z posesji w gminie Baranów mogą być przechowywane nielegalne wyroby tytoniowe. Gdy weszli pod wskazany adres, zastali dwie kobiety pakujące papierosy do pudełek, a także przebywającego na posesji jeszcze jednego mieszkańca. Funkcjonariusze przeszukali wszystkie pomieszczenia. Znaleźli opakowania z dużą ilością papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz materiały do przygotowania produktów na s przedaż. W samochodzie mężczyzny policjanci znaleźli 10 tys. zł w gotówce, którą zabezpieczyli na poczet przyszłych kar.

Trzy osoby zostały zatrzymane i umieszczone w celi, a wyroby tytoniowe zabezpieczone. – Po wykonaniu dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna i 2 kobiety przechowywali   w domu prawie 64 tysiące   sztuk papierosów z przemytu. Straty Skarbu Państwa z tytułu należności podatkowych  w przypadku wprowadzenia na rynek nielegalnego towaru, wyniosłyby  ponad 72 tysiące złotych.  57-latek, 68-latka i 44-latka usłyszeli zarzuty   wspólnego dokonania przestępstwa z kodeksu karnego skarbowego. Za ten czyn grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.  Prokurator zdecydował o objęciu zatrzymanych policyjnymi dozorami – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

💬︎ 2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Mieli w domu 64 tys. sztuk papierosów z przemytu. Zostali zatrzymani [FOTO]”

  1. Jacek pisze:

    A e Grodzisku Mazowieckim istnieje kilka melin, które rozprowadzają reguralnie papierosy zza Wschodu i karmią spirytusem społeczność z deptaka i nie tylko. Czy to przypadek, ze Policja twierdzi, ze oficjalnie tam nic nie ma? Nie sądzę….

    • kibic pisze:

      ….. przydałyby się korepetycje z ortografii….co to słowo REGURALNIE…..a może….REGULARNIE…. kłania się IV klasa „podstawówki”……hi….hi….hi…… i czemu akurat policja z dużej litery…….niema obowiązku !!!!!! :):):)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.