TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

23

08 2015

Miasta ogrody spotkają się na kongresie w Podkowie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk NewsREKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pierwsza w historii odsłona Kongresu odbędzie się od 11 do 13 września. Wezmą w nim udział przedstawiciele samorządów i społecznicy z miast ogrodów oraz innych ?zielonych? polskich miejscowości. Cel? Przede wszystkim dyskusja i wymiana doświadczeń, co pozwoliłoby dobre praktyki polskich miast ogrodów przenieść do swoich miejscowości.

Samorządowcy dowiedzą się także jak można wykorzystać zieleń i przestrzeń w kreowaniu atrakcyjności gmin i regionów oraz przyjaznego środowiska dla mieszkańców. Organizatorzy inicjatywy wyszli bowiem z założenia, że przekazanie idei zrównoważonego rozwoju zmaterializowanej w miastach ogrodach będzie również inspirujące dla urbanistów, architektów, a nawet deweloperów, którzy swoje realizacje często reklamują jako miasta ogrody, a w istocie one nimi nie są.

Trzydniowy kongres podzielony będzie na panele tematyczne, na których dyskutanci podejmą interesujące ich kwestie. W programie znalazły się takie tematy, jak y kształtowania ładu polskiej przestrzeni, planowania terenów zielonych, rewitalizacji oraz ochrony walorów kulturowych i przyrodniczych miast ogrodów.

Szczegółowy program znajduje się tutaj.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.