26

01 2020

Marek Badowski nie wystąpi na olimpiadzie. Polacy przegrali z Hongkongiem

Marek Badowski nie wystąpi na olimpiadzie. Polacy przegrali z Hongkongiem - Grodzisk News

To było pierwsze spotkanie drugiego etapu kwalifikacji do IO. Spotkanie z Azjatami odbyło się portugalskim Gondomar. Trwające ponad 2,5 godziny spotkanie nie zakończyło się jednak po myśli biało-czerwonych. W pierwszym spotkaniu Marek Badowski wystąpił z parze z Samuelem Kulczyckim, a naprzeciw stanęli Ho Kwan Kit i Wong Chun Ting. Niestety reprezentanci Hongkongu okazali się być poza zasięgiem naszych zawodników i gładko wygrali ten pojedynek. Nadzieję na korzystny rezultat dał Jakub Dyjas ? zawodnik Energa KST Toruń Lama Siu Hanga 3:1 w trzecim secie pozwalając rywalowi na zdobycie jedynie trzech ?oczek?. Dwa ostatnie pojedynki były niezwykle emocjonujące i zacięte. Najpierw z Markiem Badowskim zmierzył się Wong Chun Ting. Pierwszego seta wygrał zawodnik z Hongkongu 11:9, ale w drugim w takim samym stosunku wygrał gracz z Grodziska. Trzeci set to znów zwycięstwo Wonga, ale w czwartym Badowski się zrewanżował. Piąty set jednak wygrał Azjata i było już 2:1 dla Hongkongu. W ostatnim spotkaniu po równie ciekawym pojedynku Jakub Dyjas przegrał z Ho Kwan Kitem 2:3 i stało się jasne, że zabraknie naszej reprezentacji w Tokio. W turnieju kwalifikacyjnym w portugalskim Gondomar Polacy rozegrali cztery spotkania. Wygrali z Litwą 3:0 i Nigerią 3:2 i przegrali z Tajwanem 0:3 i Hongkongiem 1:3. POLSKA ? HONGKONG 1:3
Samuel Kulczycki/Marek Badowski ? Ho Kwan Kit/Wong Chun Ting 0:3 (5:11, 9:11, 5:11)
Jakub Dyjas ? Lam Siu Hang 3:1 (11:7, 8:11, 11:3, 11:7)
Marek Badowski ? Wong Chun Ting 2:3 (9:11, 11:9, 12:14, 11:9, 7:11)
Jakub Dyjas ? Ho Kwan Kit 2:3 (10:12, 9:11, 15:13, 13:11, 5:11)