10 11 2018

Magazynier i dwóch kierowców zatrzymani. Okradali firmę

10.11.2018, godz.: 15:12
Magazynier i dwóch kierowców zatrzymani. Okradali firmę
Fot. KPP Grodzisk Maz.

Magazynier jednej z firm oraz dwóch kierowców zostali zatrzymani przez policję. Odpowiedzą za kradzieże towaru.

Do grodziskich policjantów dotarła informacja o osobach, które mogą okradać jedną z lokalnych firm. Na ul. Nadarzyńskiej zatrzymali do kontroli ciężarowego mercedesa, w którym miały być przewożone skradzione produkty. Podczas przeszukania ładunku okazało się, że oprócz trzech palet z armaturą łazienkową była jeszcze jedna nie znajdująca się w dokumentach. Kierowca został więc zatrzymany a pojazd zabezpieczony.

Gdy policjanci skontaktowali się przedstawicielem firmy, ten potwierdził, że tego dnia zginęły przedmioty o wartości 10 tys. zł. – Dalsze czynności i dokładna analiza informacji z okradzionego zakładu pracy doprowadziły do ustalenia, że o dokonywanie tych przestępstw podejrzany jest jeden z magazynierów. Funkcjonariusze szybko zatrzymali mężczyznę. W domu 26-latka znaleźli przedmioty z firmy, w której pracował – informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku.

Tego samego dnia udało się dotrzeć do innego kierowcy, który wcześniej miał zabrać przedmioty przygotowane przez 26-letniego magazyniera. Kierowca został zatrzymany w swoim domu. Policjanci zarówno w lokalu, jak i w samochodzie 36-latka znaleźli część skradzionego towaru.

Firma wyceniła straty na około 18 tys. zł. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży. Daniel K. odpowie za dwa takie przestępstwa, a Robert W. i Łukasz W. za dokonanie po jednej kradzieży wspólnie z 26-latkiem. Grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata