16 11 2015

Lodowisko za 227 tys. zł

16.11.2015, godz.: 08:45
Lodowisko za 227 tys. zł
fot. GrodziskNews

Grodziski magistrat rozstrzygnął przetarg na dostawę i obsługę lodowiska, które ma powstać przy Centrum Kultury.

Do postępowania nie zgłosiło się wielu chętnych (prawdopodobnie ze względu na dość specyficzną branżę), urzędnicy mieli do rozpatrzenia dwie oferty: zgłosiły się firmy Alumast S.A. z Wodzisławia Śląskiego oraz Naxt-Art z Rudy Śląskiej. Pierwsza zdecydowała się wykonać zadanie za 226,9 tys. zł, druga zażyczyła sobie dużo więcej, bo aż 367,7 tys. zł. Głównym kryterium oceny oferty była cena więc magistrat zdecydował się skorzystać z oferty spółki z Wodzisławia Śląskiego.

Zgodnie z umową lodowisko ma być czynne od 1 grudnia 2015 r. do 15 marca 2016 r. Oczywiście o ile pogoda będzie sprzyjać. Tafla ma mieć 20 metrów szerokości i 40 metrów długości. Podobnie jak w latach ubiegłych godziny od 8.00 do 15.00 zostaną zarezerwowane dla uczniów grodziskich szkół, którzy bezpłatnie skorzystają z lodowiska. Za darmo pojeżdżą również dzieci uczęszczające na półkolonie, które zostaną zorganizowane w czasie ferii. Biletowane wejście zaplanowano na godz. 16.00 – 22.00. Na lodowisku przy ul. Spółdzielczej będzie można skorzystać z pomocy instruktora, a także wypożyczyć łyżwy (będzie dostępnych 170 par w pełnej rozmiarówce). Lodowisko będzie oczywiście oświetlone. Łyżwiarzom podczas jazdy będzie przygrywać muzyka.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata