reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

11 2023

Lodowisko w Brwinowie też będzie. Koszt: prawie 300 tys. zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayLodowisko w Brwinowie też będzie. Koszt: prawie 300 tys. zł - Grodzisk News


Zgodnie z przewidywaniami Brwinów zdecydował się zwiększyć pulę pieniędzy na organizację lodowiska w mieście ogrodzie. Ostatecznie rozstawienie i obsługa tafli kosztować będzie blisko 293 tysiące złotych.


Brwinów przygotował dla wykonawcy 255 tysięcy złotych, podczas gdy oferta firmy AndDecor Plus Małgorzata Piecha z Jastrzębia Zdroju opiewa na ponad 292 tysiące. W tej sytuacji burmistrz zwrócił się do rady gminy o przesunięcie dodatkowych środków, tak aby lodowisko mogło wkrótce ruszyć. Radni przegłosowali stosowną uchwałę, a dziś miasto oficjalnie wybrało wykonawcę zadania.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kiedy lodowisko ruszy? W niedawnej rozmowie z nami burmistrz Arkadiusz Kosiński oceniał, że tafla będzie mogła wystartować w okolicach 10 grudnia, o ile pogoda będzie sprzyjać. Wykonawca zostanie wyłoniony będzie miał za zadanie uruchomić sztucznie mrożoną taflę i utrzymać ją do końca lutego. Ze specyfikacji zamówienia dowiadujemy się, że wykonawca musi zapewnić dostawę, montaż, uruchomienie oraz demontaż po sezonie lodowiska o wymiarach 20 m x 40 m wraz z systemem chłodniczym i agregatem, bandami oraz oświetleniem i nagłośnieniem. Przy lodowisku stanie wiatę szatniowa o wymiarach minimum 3m x 6m ze ścianami pełnymi z trzech stron, pod nim znajdą się ławki i wieszaki.

Podczas działania tafli będzie można wypożyczyć sprzęt, w tym łyżwy w różnych rozmiarach, kaski dla dzieci oraz chodziki do nauki jazdy na lodzie.

Co ważne dla użytkowników, lodowisko będzie bezpłatne i otwarte codziennie w godz. 9.00-14.00 oraz 15.00-21.00. – Z zastrzeżeniem, że w godzinach nauki szkolnej pierwszeństwo będą miały grupy szkolne (w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz w Sylwestra i Nowy Rok a także przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych godziny pracy lodowiska mogą być inne), na lodowisku będzie można wypożyczyć łyżwy, ale koszt jednorazowego wypożyczenia łyżew nie przekroczy 1 zł; na lodowisku będzie można odpłatnie naostrzyć własne, ale koszt tej usługi nie przekroczy 6 zł; wykonawca zorganizuje na lodowisku 2 imprezy o charakterze kulturalno-rozrywkowym prowadzone przez animatora – wylicza zasady działania obiektu burmistrz Arkadiusz Kosiński.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.