17 12 2019

Liga Mistrzów: Rosyjski rywal na drodze do półfinału

17.12.2019, godz.: 19:19
Liga Mistrzów: Rosyjski rywal na drodze do półfinału
Fot. bogoriagrodzisk.pl

Bogoria Grodzisk Mazowiecki poznała rywala, z którym zmierzy się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Podopieczni Tomasza Redzimskiego zmierzą się z TTSC UMMC Jekaterynburg.

Tenisiści stołowi z Grodziska bez większych problemów awansowali do ćwierćfinału Table Tennis Champions League plasując się tuż za FC Saarbrucken TT, a w pokonanym polu pozostawiając GDCS Juncal oraz PPC Villeneuvois. Jednak zajęcie drugiej lokaty oznacza, że rywalem w ćwierćfinale mogła być jedynie ekipa, która wygrała swoją grupę, czyli ktoś z trójki: Borussia Dusseldorf, Fakel Gazprom Orenburg lub TTSC UMMC Jekaterynburg (Bogoria nie mogła wylosować grupowego rywala, czyli Saarbrucken).

Ostatecznie padło na drużynę z Jekaterynburga, której skład nie robi aż takiego wrażenia jak pozostałych dwóch drużyn, ale mają w swych szeregach naprawdę dobrych zawodników. O sile drużyny stanowią leworęczny Duńczyk Jonthan Groth, Chorwat Andrej Gacina oraz Rosjanin Aleksandr Shibaev. Jest to bardzo wyrównany skład, z którego najwyżej w światowym rankingu ITTF na 27. miejscu znajduje się Groth, który ma na swoim koncie Mistrzostwo Europy w deblu, czy srebrny medal Igrzysk Europejskich.

O tym, że nie będzie to łatwa przeprawa dla ekipy z Grodziska świadczy fakt, iż Rosjanie wygrali wszystkie sześć spotkań fazy grupowej, gdzie pokonali Roskilde BTK61, SPG Walter Wels oraz TTC Ostrava.

Pierwsze spotkanie pomiędzy Bogorią a TTSC UMMC Jekaterynburg odbędzie się w połowie stycznia w hali przy ul. Westfala 3a w Grodzisku. Dokładny termin będzie znany niebawem.

W przypadku pokonania Rosjan, w półfinale na Bogorię będzie czekał ktoś z pary Roskilde BTK61 – Borussia Dusseldorf. Poniżej pełna drabinka.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata