07 06 2019

Kurtyny wodne ochłodzą grodziszczan w upały

07.06.2019, godz.: 17:03
Kurtyny wodne ochłodzą grodziszczan w upały
fot. Pixabay

Choć do kalendarzowego lata jeszcze dwa tygodnie, to temperatury już teraz są iście letnie, a synoptycy zapowiadają, iż w kolejnym tygodniu będą jeszcze większe upały. Ukojenie dadzą grodziszczanom kurtyny wodne, które lada dzień pojawią się w różnych miejscach miasta.

Dziś temperatura sięga w cieniu. niemal 30 stopni Celsjusza, jest niemal bezwietrznie, a w sobotę i niedzielę termometry mają wskazywać niewiele niższą temperaturę. W nowym tygodniu zapowiadana jest natomiast prawdziwa fala upałów.

Szczególnie gorące mają być dni od wtorku do czwartku, kiedy termometry będą wskazywać 33 stopnie w cieniu, a miejscami może to być nawet 36 stopni. W taki dzień najlepiej nie wychodzić na słońce, jednak z myślą o tych, którzy będą przebywać na dworze, Grodzisk rozstawi kurtyny wodne.

– Pojawią się lada chwila w centralnych punktach m.in. na placu Wolności, na deptaku, przy ul. Chełmońskiego czy w okolicy stacji PKP. Kurtyny sukcesywnie będzie rozstawiać nasz ZwiK – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata