16 07 2020

Kto nowym dyrektorem szkoły w Książenicach? „Zarekomendujemy Cezarego Skalskiego”

16.07.2020, godz.: 13:38
Kto nowym dyrektorem szkoły w Książenicach? „Zarekomendujemy Cezarego Skalskiego”
fot. GrodziskNews

15 lipca odbył się konkurs na nowego dyrektora Szkoły Podstawowej w Książenicach. Nie znalazł jednak rozstrzygnięcia przed komisją ze względów formalny. Burmistrz Grodziska będzie mógł jednak zarekomendować jednego z kandydatów. Nam zdradził, że będzie to Cezary Skalski.

Konkurs na dyrektora szkoły w Książenicach budził duże zainteresowanie społeczności lokalnej, a to rzecz jasna pokłosie. konfliktu części nauczycieli z dotychczasową dyrektor Krystyną Szymańską. Sprawę szeroko opisywaliśmy tutaj.

Gmina przeprowadziła audyt, który wykazał szereg nieprawidłowości w funkcjonowaniu placówki. Związane były m.in. z liczbą godzin zastępczych i ponadwymiarowych przepracowanych przez nauczycieli oraz zapłatą za te godziny. Były również niezgodności w ewidencji zaświadczeń lekarskich pracowników w systemie kadrowym oraz w zaświadczenia dotyczących kształcenia specjalnego dzieci.

Z protokołu dowiedzieliśmy się również, że „dyrektor nie udzieliła dodatkowych wyjaśnień, dotyczących kontroli wejść i wyjść osób innych niż pracownicy do budynku szkoły”. W szkolnej księdze wypadków nie odnotowano również dziewięciu wypadków uczniów ciągu trzech ostatnich lat szkolnych. Kontrola wykazała również, że szkoła przetwarzała dane dzieci i rodziców bez wymaganych zgód. Cały protokół z kontroli znajduje się TUTAJ.

Doprowadziło to ostatecznie do odwołania dyrektorki ze stanowiska i rozpisania konkursu na nowego.15 lipca mieliśmy poznać rozstrzygnięcie, ale… – Komisja stwierdziła, że w dokumentach złożonych przez całą czwórkę są braki formalne, dokumentacyjne. Wprawdzie to drobiazgi, ale w świetle przepisów rekrutacyjnych okazały się decydujące w kwestii nierozstrzygnięcia konkursu – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

– W takiej sytuacji burmistrzowi gminy przysługuje prawo zarekomendowania kandydata. W przyszłą środę zarekomendujemy radzie pedagogicznej pana Cezarego Skalskiego. To człowiek od lat związany z Grodziską oświatą, m.in jako dyrektor Zespołu Szkół nr 1. To w naszym przekonaniu świetny kandydat – dodaje.

💬︎ 6

Dodaj Komentarz

6 odpowiedzi na “Kto nowym dyrektorem szkoły w Książenicach? „Zarekomendujemy Cezarego Skalskiego””

 1. Rodzic pisze:

  I znowu człowiek od burmistrza i koło się zamyka….

 2. Brak słów pisze:

  W takim razie z miłą chęcią wrócę do pracy w książenickiej szkole, jeśli będzie taka możliwość

 3. Kasia pisze:

  Zabieram córkę, nie ma co dłużej czekać. Następny rodzynek nam się dostał… pan od przedmiotów zawodowych.

 4. Dorota pisze:

  Dziwna sprawa – raptem 4 braki formalne u różnych 4 osób… i można polecić „swojego”

 5. toja pisze:

  Dobry człowiek zostawił szkołę w rok po wygraniu konkursu i poszedł do podstawówki a jaką propozycję dostał na później po ogarnięciu sytuacji w Książenicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.