TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

10 2021

Kredyt dla młodych małżeństw – czy pary mają lepiej?


Artykuł sponsorowany


Kredyt dla młodych małżeństw – czy pary mają lepiej? - Grodzisk News


Kredyty bankowe cieszą się niesłabnącą popularnością wśród Polaków. Nie wszyscy jednak mają szansę na ich uzyskanie – szczególnie, jeśli wniosek składają single. Sprawdź, czy kredyt dla młodych małżeństw jest łatwiej dostępny i dowiedz się, dlaczego.


Banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom Polaków, oferując różnego rodzaju wsparcie finansowe. Chociaż dużym zainteresowaniem cieszą się m.in. kredyty hipoteczne, wiele osób nie stroni od kredytów gotówkowych. Są to produkty dedykowane zarówno do singli, jak i małżeństw.

Kredyt dla pary – czy jest łatwiej dostępny?
Decyzja kredytowa wydawana przez bank uzależniona jest przede wszystkim od zdolności kredytowej kredytobiorcy. Zasadniczo nie ma więc znaczenia, czy o finansowanie ubiega się singiel czy małżeństwo. Warto jednak mieć świadomość, że – mimo tego – większe szanse na uzyskanie kredytu mają pary. Dlaczego?

Po części wynika to ze sposobu szacowania zdolności kredytowej. Bank uwzględnia m.in. koszty utrzymania kredytobiorcy, które – jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego – są one jednostkowo wyższe dla singli niż dla pojedynczej osoby tworzącej gospodarstwo domowe.

Należy jednak pamiętać, że na ostateczną decyzję kredytową wpływa kilka innych czynników. Znaczenie mają m.in.:
- forma zatrudnienia
- wiarygodność kredytobiorców.

Szczególnie ważna jest historia kredytowa, która – jeśli w przypadku jednego z kredytobiorców nie przemawia na jego korzyść – może wpłynąć na wydanie decyzji negatywnej.

Pamiętaj! Banki nie mają specjalnych ofert kredytowych dla małżeństw. Oznacza to, że nie mogą oni liczyć na niższe prowizje czy inne opłaty.

Należy przy tym podkreślić, że parą wcale nie musi być małżeństwo. Kredyty mogą być łatwiej dostępne także wtedy, gdy ubiegają się o niego dwie osoby, np. dziecko i rodzic, pary żyjące bez ślubu.

Kredyt dla młodych małżeństw – o czy pamiętać?
Niezależnie od tego, jaki rodzaj kredytu cię interesuje, musisz pamiętać o kilku kwestiach pozwalających na wybór dopasowanej oferty.

- Maksymalna kwota kredytu
Chociaż dostępna kwota kredytu wyliczana jest w oparciu o zdolność kredytową, nie wszyscy banki proponują takie pieniądze, jakich potrzebujesz. Dlatego sprawdź kredyt dla młodych małżeństw na finanse.rankomat.pl i upewnij się, że wśród nich znajdziesz propozycje wpisujące się w twoje oczekiwania.

- Okres finansowania
Im dłuższy okres kredytowania, tym niższa miesięczna rata, ale i większa całkowita kwota do spłaty. Należy zatem oszacować swoje możliwości finansowe i dopasować opcję wpisującą się w potrzeby.
Pamiętaj! Kredyty hipoteczne udzielane są nawet na 20-30 lat. Kredyty gotówkowe możesz otrzymać na znacznie krótszy czas, choć zdarzają się oferty kredytów 10-letnich.

- Cel finansowania
Jeśli pieniędzy potrzebujesz do pokrycia bieżących wydatków, szersze możliwości daje ci kredyt gotówkowy. Pozyskane środki można przeznaczyć na dowolny cel – bez konieczności informowania o tym banku.

Jeżeli natomiast zależy ci na zakupie mieszkania lub innej nieruchomości, wybierz kredyt hipoteczny. Tutaj jednak warunki przyznawania się dość restrykcyjne – banki szczegółowo analizują historię kredytową itp.

Aby wybrać korzystnie, porównaj dostępne oferty
Oferty kredytowe różnią się między sobą m.in. warunkami finansowania oraz kryteriami przyznawania. Dlatego warto porównać dostępne oferty, aby wybrać rozwiązanie najlepiej wpisujące się w oczekiwania.

Znaczenie mają m.in.:
- koszty finansowania – uwzględnij nie tylko oprocentowanie, ale przede wszystkim RRSO (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania)
- okres kredytowania
- maksymalna kwota
- wymagania stawiane kredytobiorcom.

Danych o ofertach wcale nie musisz zbierać samodzielnie. Kredyty hipoteczne czy kredyty gotówkowe znajdziesz na finanse.rankomat.pl. Jest to serwis porównywarkowy, za pośrednictwem którego dotrzesz do propozycji najpopularniejszych banków.

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.