10 09 2020

Kradzieże rowerów w powiecie. Zabezpiecz swój jednoślad

10.09.2020, godz.: 20:00
Kradzieże rowerów w powiecie. Zabezpiecz swój jednoślad
fot. Archiwum

Grodziska policja podała, że w ostatnim czasie w powiecie doszło do kilku kradzieży rowerów, a niezabezpieczone pojazdy giną z różnych miejsc. Policjanci radzą, jak ustrzec się przed utratą jednośladu.

– W wielu przypadkach osoba zawiadamiająca o kradzieży roweru informuje funkcjonariuszy, że zostawiła go „na chwilę” przed sklepem, przed własnym blokiem  lub na dłużej na klatce schodowej, czy w piwnicy. Często pojazd nie był w żaden sposób zabezpieczony. W każdym przypadku pozostawienia roweru, zwłaszcza nowszego lub droższego, właściciel musi mieć świadomość, że nie wszyscy ludzie są uczciwi, a złodziej wykorzysta każde ułatwienie. Powiedzenie „Okazja czyni złodzieja” jest wciąż aktualne – przypominają policjanci.

– Warto więc do zaparkowania roweru na krótszy czas wybierać miejsca monitorowane i częściej uczęszczane. Do przechowywania roweru trzeba korzystać z pomieszczeń zamykanych, do których dostęp ma ograniczona liczba osób. Klatka schodowa, czy stojak na zewnątrz nie jest najlepszym rozwiązaniem – dodają.

Sam pojazd zawsze powinien być wyposażony nawet w kilka dodatkowych zabezpieczeń, z których należy korzystać nawet, gdy krótko nie pilnujemy roweru. –  Część z dostępnych do tego celu klamer czy linek, wykonana jest niestety z materiałów słabej jakości, które bez problemu daje się pokonać podstawowymi narzędziami. Dlatego przed zakupem odpowiedniego zabezpieczenia warto zasięgnąć rady bardziej doświadczonych znajomych lub opinii fachowca. Kradzież zabezpieczonego roweru trwa dłużej i naraża złodzieja na zatrzymanie na gorącym uczynku – wyjaśniają policjanci.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.