reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

27

10 2023

Zatrzymany za włamania i kradzieże pieniędzy z kościelnych skarbonek


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.1 - Grodzisk News


Grodziscy policjanci zatrzymali 47-latka podejrzanego o włamania do kościelnych puszek i skarbonek na datki. Dotychczas mężczyźnie postawiono cztery takie zarzuty, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.


Grodziscy kryminalni zabrali się do rozpracowywania sprawy tuż po zgłoszeniu kradzieży skarbony z pieniędzmi z kościoła w Książenicach. Gdy analizowali informacje i tropy mogące doprowadzić do wytypowania osób mających związek z przestępstwem, kilka dni po pierwszej kradzieży do komendy wpłynęło zawiadomienie o włamaniu do kościoła w Milanówku i kradzieży pieniędzy z trzech skrzynek na datki.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Funkcjonariusze na podstawie dotychczasowej wiedzy szybko wytypowali podejrzanego i rozpoczęli jego poszukiwania. Ustalone miejsce przebywania 47–latka okazało się trafione i ukrywający się tam mężczyzna został zatrzymany – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze pozwoliły funkcjonariuszom ustalić, że ten sam mężczyzna mógł także dokonać kradzieży z włamaniem do puszek w jednym z kościołów w Grodzisku; a także włamania do kościoła w Tarczynie i próby zabrania pieniędzy z tamtejszej skarbony.

Odpowie za kradzieże z włamaniami. Jak na razie postawiono mu cztery takie zarzuty, ale policjanci sprawdzają, czy nie dopuścił się innych przestępstw.

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 47-latka na 3 miesiące. Mężczyzna będzie odpowiadał za recydywę, dlatego grozi mu nawet 15 lat więzienia.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.