reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

27

10 2023

Zatrzymany za włamania i kradzieże pieniędzy z kościelnych skarbonek


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.1 - Grodzisk News


Grodziscy policjanci zatrzymali 47-latka podejrzanego o włamania do kościelnych puszek i skarbonek na datki. Dotychczas mężczyźnie postawiono cztery takie zarzuty, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.


Grodziscy kryminalni zabrali się do rozpracowywania sprawy tuż po zgłoszeniu kradzieży skarbony z pieniędzmi z kościoła w Książenicach. Gdy analizowali informacje i tropy mogące doprowadzić do wytypowania osób mających związek z przestępstwem, kilka dni po pierwszej kradzieży do komendy wpłynęło zawiadomienie o włamaniu do kościoła w Milanówku i kradzieży pieniędzy z trzech skrzynek na datki.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Funkcjonariusze na podstawie dotychczasowej wiedzy szybko wytypowali podejrzanego i rozpoczęli jego poszukiwania. Ustalone miejsce przebywania 47–latka okazało się trafione i ukrywający się tam mężczyzna został zatrzymany – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze pozwoliły funkcjonariuszom ustalić, że ten sam mężczyzna mógł także dokonać kradzieży z włamaniem do puszek w jednym z kościołów w Grodzisku; a także włamania do kościoła w Tarczynie i próby zabrania pieniędzy z tamtejszej skarbony.

Odpowie za kradzieże z włamaniami. Jak na razie postawiono mu cztery takie zarzuty, ale policjanci sprawdzają, czy nie dopuścił się innych przestępstw.

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 47-latka na 3 miesiące. Mężczyzna będzie odpowiadał za recydywę, dlatego grozi mu nawet 15 lat więzienia.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.