TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

08 2015

Konkurs na przystanki WKD jednak we wrześniu


Grodzisk News


Konkurs na przystanki WKD jednak we wrześniu - Grodzisk Newsreklama Grodzisk Mazowiecki

?zabawa?rozpocznie się miesiąc później. Powody takiej decyzji są przynajmniej dwa.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy po raz pierwszy kolejarze ogłosili konkurs ?Przystanek dla WKD? w listopadzie ubiegłego roku. Jego uczestnicy mieli wykonać projekty przystanków, m.in. w Al. Jerozolimskich, Pruszkowie Michałowicach i Podkowie Leśnej Głównej. W każdej nadesłanej propozycji miały się znaleźć wizualizacje zawierające elementy wyposażenia peronów przystankowych, czyli wiat, latarni, koszy na śmieci, tablic informacyjnych itp. Ostatecznie do tamtego konkursu zgłoszono osiem prac, z których sześć spełniało wymogi formalne. Przewoźnik zdecydował się jednak odstąpić od wyboru zwycięskiej wizualizacji, gdyż uznano, że konieczne są dodatkowe konsultacje z mieszkańcami i poszczególnymi samorządami.

Dzięki nim przewoźnik dowiedział się między innymi, że lokalne społeczności chciałyby włączenia do konkursu przystanku w Komorowie. Inne liczne sugestie dotyczyły malowania przystanków ponownie w Komorowie oraz Podkowie Leśnej. Respondenci twierdzili w ankietach, że kolorystyka powinna współgrać z otoczeniem, podczas gdy biało-niebiesko-czerwone barwy spółki nie wszędzie wyglądają dobrze i estetycznie. A zatem danych ze strony mieszkańców kolejarzom nie brakowało, toteż merytorycznie przewoźnik jest już prawie gotowy do ogłoszenia konkursu po raz drugi.

?Prawie robi jednak różnicę. Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD: ? Konsultujemy jeszcze pewne kwestie formalne z ekspertami z zakresu opracowywania projektów architektonicznych oraz ze specjalistami od zagospodarowania przestrzeni publicznej. To jedno. A po drugie zależy nam na jak najszerszym dotarciu do projektantów chętnych do udziału w konkursie. Ogłaszając postępowanie we wrześniu możemy na pewno liczyć na większe zainteresowanie i odzew, niż po ogłoszeniu w wakacje.

Od momentu ogłoszenia konkursu na początku września, uczestnicy będą mieli około dwóch miesięcy na złożenie swoich propozycji.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.