TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

24

08 2015

Konkurs na przystanki WKD jednak we wrześniu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News?zabawa?rozpocznie się miesiąc później. Powody takiej decyzji są przynajmniej dwa.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy po raz pierwszy kolejarze ogłosili konkurs ?Przystanek dla WKD? w listopadzie ubiegłego roku. Jego uczestnicy mieli wykonać projekty przystanków, m.in. w Al. Jerozolimskich, Pruszkowie Michałowicach i Podkowie Leśnej Głównej. W każdej nadesłanej propozycji miały się znaleźć wizualizacje zawierające elementy wyposażenia peronów przystankowych, czyli wiat, latarni, koszy na śmieci, tablic informacyjnych itp. Ostatecznie do tamtego konkursu zgłoszono osiem prac, z których sześć spełniało wymogi formalne. Przewoźnik zdecydował się jednak odstąpić od wyboru zwycięskiej wizualizacji, gdyż uznano, że konieczne są dodatkowe konsultacje z mieszkańcami i poszczególnymi samorządami.

Dzięki nim przewoźnik dowiedział się między innymi, że lokalne społeczności chciałyby włączenia do konkursu przystanku w Komorowie. Inne liczne sugestie dotyczyły malowania przystanków ponownie w Komorowie oraz Podkowie Leśnej. Respondenci twierdzili w ankietach, że kolorystyka powinna współgrać z otoczeniem, podczas gdy biało-niebiesko-czerwone barwy spółki nie wszędzie wyglądają dobrze i estetycznie. A zatem danych ze strony mieszkańców kolejarzom nie brakowało, toteż merytorycznie przewoźnik jest już prawie gotowy do ogłoszenia konkursu po raz drugi.

?Prawie robi jednak różnicę. Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD: ? Konsultujemy jeszcze pewne kwestie formalne z ekspertami z zakresu opracowywania projektów architektonicznych oraz ze specjalistami od zagospodarowania przestrzeni publicznej. To jedno. A po drugie zależy nam na jak najszerszym dotarciu do projektantów chętnych do udziału w konkursie. Ogłaszając postępowanie we wrześniu możemy na pewno liczyć na większe zainteresowanie i odzew, niż po ogłoszeniu w wakacje.

Od momentu ogłoszenia konkursu na początku września, uczestnicy będą mieli około dwóch miesięcy na złożenie swoich propozycji.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.