TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

05

05 2023

Koniec z korkami na 3 Maja?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews.pl1 - Grodzisk News


Grodziscy radni podjęli uchwałę mającą ostatecznie skutkować przebudową skrzyżowania ul. 3 Maja i Okulickiego w mieście. Ma to zmniejszyć korki, zwłaszcza w godzinach szczytu.


Na ul. 3 Maja do skrzyżowania z ul. Okulickiego w Grodzisku kierowcy często (zwłaszcza w godzinach porannego i popołudniowego szczytu) muszą stać w korku. Wielu z nich omija zator jadąc np. ul. Armii Krajowej, ale to nie rozwiązuje problemu. Ten trzeba rozwiązać nie doraźnie, a np. poprzez przebudowę newralgicznego skrzyżowania zwiększając jego przepustowość.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Do takiego wniosku doszli grodziscy radni, którzy na ostatniej sesji rady miejskiej podjęli uchwałę ws. przejęcia przez gminę od powiatu zarządzania częścią drogi powiatowej nr 1526W (ul. 3 Maja) na odcinku, od ul. Przejazdowej do skrzyżowania z nowym przebiegiem drogi powiatowej tj. ul. Okulickiego (dawna droga wojewódzka 579) oraz częścią ul. Okulickiego, na odcinku od wiaduktu do ul. Armii Krajowej.

W uzasadnieniu uchwały podkreślono, że zaprojektowanie i przebudowa skrzyżowania poprzez utworzenie osobnego pasa do skrętu w prawo z ul. 3 Maja na ul. Okulickiego są niezbędne do „poprawy funkcjonalności i przejezdności skrzyżowania”. Wyznaczenie takiego pasa według radnych zmniejszyłoby uciążliwości związane z korkami i dość częstymi kolizjami w tym rejonie.

Kiedy możemy się spodziewać przebudowy tego skrzyżowania? – W tym roku i to dość szybko. Projekt mamy niemal gotowy, brakuje nam jednego zezwolenia – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz naRegulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.