08 02 2019

Kolejny mieszkaniec ukarany za palenie odpadów

08.02.2019, godz.: 14:39
Kolejny mieszkaniec ukarany za palenie odpadów
Fot. grodzisk.pl

Strażnicy miejscy ukarali mandatem kolejnego mieszkańca Grodziska, który spalał odpady i zanieczyszczał środowisko.

Kilka dni temu informowaliśmy o sytuacji na działce budowlanej przy ul. Zacisze. Tam strażnicy jednego dnia byli wzywani dwukrotnie w związku ze spalaniem odpadów. Mimo ukarania mandatem w wysokości 100 zł, na tej działce wciąż kontynuowano wypalanie śmieci. Druga interwencja zakończyła się mandatem w wysokości 500 zł (więcej tutaj).

Teraz ukarali kolejnego „truciciela”. Jak poinformowali strażnicy, w Chrzanowie Małym jeden z mieszkańców spalał płyty wiórowe i sklejkę. Ponadto w palenisku znaleziono zawiasy prawdopodobnie z drzwi płyt meblowych. Mężczyzna również dostał mandat.

Strażnicy starają się zwiększać świadomość ekologiczną mieszkańców, prowadzą również kontrole posesji. Sprawdzają m.in. umowę na wywóz nieczystości, kontrolują przydomowe kotłownie, a nich palenisko oraz wsad do niego i zgromadzony opał. – Kontrole w tym zakresie są realizowane kompleksowo, ale nawet tak wnikliwe działania nie spowodują zmiany naszego postępowania bez permanentnej edukacji i zmiany sposobu myślenia Nas samych i ewentualnych „trucicieli” – podkreślają strażnicy.

Fot. grodzisk.pl

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata