reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

20

06 2023

Następny dworzec na linii skierniewickiej przejdzie modernizację


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PKP S.A.Następny dworzec na linii skierniewickiej przejdzie modernizację - Grodzisk News


PKP S.A. Podpisały porozumienie z władzami Żyrardowa, na mocy którego tamtejszy zabytkowy dworzec kolejowy zostanie przebudowany.


W ubiegłym tygodniu oficjalnie otwarto gruntownie przebudowany dworzec kolejowy w Milanówku. Dziś z kolei parafowano porozumienie pomiędzy spółką PKP a miastem Żyrardów na przebudowę tamtejszego dworca. Na mocy tego dokumentu kolejarze zobowiązali się do realizacji inwestycji pod warunkiem, że miasto wynajmie przestrzeń na dworcu po przebudowie. Sam obiekt ma być nie tylko miejsce dla podróżnych, ale również mają się w nim znaleźć m.in. biblioteka oraz punkt obsługi mieszkańców.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Cieszę się, że spółka PKP S.A., którą nadzoruję w ministerstwie przywróci świetność dworca w Żyrardowie. Dzięki podpisanemu dziś porozumieniu z prezydentem Krzysztofem Chrzanowskim niebawem ruszy długo wyczekiwana przebudowa dworca kolejowego. Nie tylko odzyska on historyczny blask, ale również połączy w sobie obsługę podróżnych z usługami miejskimi. Jestem przekonany, że po zakończeniu inwestycji stanie się on również obiektem nowoczesnym, komfortowym, a także przyjaznym wszystkim podróżnym, w tym osobom z niepełnosprawnościami czy rodzicom z dziećmi. Jestem przekonany, że wyremontowany dworzec będzie kolejną piękną wizytówką Żyrardowa – mówi Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Kiedy mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowych funkcji dworca i zobaczyć jego nowe oblicze? Obecnie inwestycja jest na etapie przygotowania, ale już niebawem, bo jeszcze w trzecim kwartale bieżącego roku, planowane jest ogłoszenie postępowania na wybór wykonawcy dokumentacji projektowej. Po zakończeniu prac nad projektem poznamy jej szczegółowy zakres. Jednak obiekt w nowej odsłonie ma zostać otwarty w 2026 r.

Warto podkreślić, że żyrardowski dworzec jest obiektem historycznym – został wybudowany w latach 20. ubiegłego wieku wg projektu architekta Romualda Millera w tzw. stylu narodowym, będącym mieszanką polskiego dworu szlacheckiego z motywami renesansu i baroku.

Z perspektywy przebudowy obiektu zadowoleni są też żyrardowscy włodarze. – Niezmiernie cieszy mnie porozumienie podpisane z PKP S.A. Samorząd Żyrardowa od dawna zabiegał o modernizację budynku dworca, który jest jednym z piękniejszych pod względem architektonicznym obiektów naszego miasta. Nie ulega wątpliwości, że dworzec to wizytówka każdego miasta, więc tym bardziej zależy nam, aby był to budynek spełniający obecne standardy obsługi pasażerów, tętniący życiem, przyjazny podróżnym i mieszkańcom – mówi Lucjan Krzysztof Chrzanowski, prezydent Żyrardowa.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.