reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

31

10 2023

Kolejne szczepienie lisów. Pilnuj swojego czworonoga


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Kolejne szczepienie lisów. Pilnuj swojego czworonoga - Grodzisk News


Na początku listopada w naszym województwie rozpocznie się kolejna akcja szczepienia lisów przeciw wściekliźnie. Szczepionka będzie wykładana ręcznie oraz zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki. Na czas akcji mieszkańcy powinni prowadzać psy na smyczy, a koty trzymać w zamknięciu.


Szczepionki w postaci brunatno-zielonych krążków o zapachu rybnym będą w tym okresie zrzucane bądź rozkładane w lasach, na polach i łąkach. Będzie to 30 dawek na 1 km kwadratowy. Doustny specyfik lisy podejmą tylko wtedy, gdy nie miał on wcześniej kontaktu z człowiekiem. Organizatorzy informują, że każdy kontakt człowieka ze szczepionką należy niezwłocznie zgłosić do lekarza medycyny. Podobnie, gdy ze szczepionką zetkną się zwierzęta domowe – należy udać się do weterynarza.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zgodnie z zaleceniem producenta szczepionki w okresie 14 dni od jej wyłożenia należy ograniczyć zbiorowe polowania, a właściciele pupili prowadzali swoich pupili na smyczy, a koty trzymali w zamkniętym pomieszczeniu.

W 2021 roku Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował łącznie o 110. przypadkach wścieklizny u zwierząt nie tylko tych dziko żyjących, ale też domowych, np. kotów. W roku minionym było to 31 przypadków.

Akcja szczepień na Mazowszu będzie prowadzona od 4 do 15 listopada.

Kolejne szczepienie lisów. Pilnuj swojego czworonoga - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.