reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

12 2023

Kolejne drogi w gminie Żabia Wola do przebudowy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayKolejne drogi w gminie Żabia Wola do przebudowy - Grodzisk News


Urząd Gminy Żabia Wola szuka firmy, która przebuduje trzy drogi: Szkolną w Osowcu i Józefinie, Grodziskiej w Musułach oraz drogi wewnętrznej ul. Nad Zalew w Grzymku. Przy dwóch pierwszych pojawią się nowe chodniki, a trzecia zostanie przebudowana wraz z budową przepustu.


W ostatnim czasie gmina odebrała ul. Wiśniową i Krakowiańską w Żelechowie, a wcześniej zakończono przebudowę ul. Zimorodka w Zarębach. Został też już ogłoszony przetarg na kolejną inwestycję drogową.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W zakres zamówienia wchodzi budowa chodnika na ul. Grodziskiej w Musułach na odcinku 370 metrów (I etap). Projekt zakłada wykonanie chodnika, krawężnika i ścieku przychodnikowego oraz regulacje istniejących zjazdów z kostki.

Nowy chodnik z kostki betonowej ma zostać wybudowany również przy ul. Szkolnej przebiegającej przez Osowiec i Józefinę. Inwestycja obejmie odcinek 1924 metrów. Inwestycja zakłada również przebudowę zjazdów, a także budowę wyniesionych przejść dla pieszych oraz budowę peronów autobusowych.

Z kolei ul. Nad Zalew, która jest drogą wewnętrzną przy Zalewie Grzmek zakłada przebudowę jezdni (nowa nawierzchnia z mieszanki mineralno-asfaltowej) i istniejącego zjazdu, wykonanie przepustu pod drogą w ciągu rzeki Pisia Tuczna, uregulowanie i zabezpieczenie skarp przed osuwaniem oraz zagospodarowanie poboczy.

Jak czytamy w dokumentacji przebudowa ul. Nad Zalew znacznie poprawi komunikację w tym rejonie: „Projektowana przebudowa umożliwi połączenie ulic Nad Zalew z ulicami Brzozokalską i Nowiny znajdującymi się na terenie Radziejowice w miejscowością Adamów Wieś. Takie połączenie ułatwi w znacznym stopniu komunikację, zwłaszcza lokalnej społeczności. Inwestycja stanowiła będzie dodatkową przeprawę kołową oraz pieszą przez rzekę Pisia Tuczna. Inwestycja umożliwi sprawną i bezpieczną komunikację właścicielom przyległych działek, oraz innym użytkownikom sąsiednich terenów” – napisano w dokumentacji przetargowej.

Wszystkie trzy zadania mają zostać zrealizowane do 30 kwietnia 2024 r.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A kiedy wreszcie ul mazowieckie pola, już ponad 20 lat czekamy na zrobienie drogi

Rekin
05-12-2023 17:47

A kiedy zostanie poprawioną droga zielna w żelechowie

Patryk
05-12-2023 21:54

Cudownie. Chodnik na Szkolnej tylko zwęzi jezdnię i teraz będzie problem z minięciem się na całym odcinku tej ulicy. Masakra...

Tomek
06-12-2023 06:36
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.