TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

14

03 2016

Kolejna gmina informuje SMS-owo


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Na początku roku Podkowa Leśna dołączyła do grona gmin, które uruchomiły autorski system powiadamiania mieszkańców SMS-ami. jak dotychczas w systemie zarejestrowało około 450 podkowian.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

SMS-owa informacja o awariach prądu, braku wody w kranach, zmianie terminu odbioru śmieci i innych bieżących wydarzeniach ważnych z punktu widzenia mieszkańców to mechanizm, który stosuje wiele samorządów w całym kraju. Do tej pory większość korzystała z platformy Samorządowego Informatora SMS, ale dawał on ograniczone możliwości rozsyłania powiadomień, m.in. dlatego, że definiował tylko trzy grupy tematyczne. Kolejne gminy decydują się więc na stworzenie własnych systemów.

W ubiegłym roku dedykowane aplikacje powiadamiania mieszkańców. uruchomiły Baranów, Milanówek i Żabia Wola, z kolei od początku 2016 swój system ma Podkowa Leśna i jak do tej pory korzysta z niego około 450 mieszkańców. Włodarze miasta ogrodu liczą, że subskrybentów będzie przybywać.

? System informuje o poważnych awariach prądu, gazu, wody, łącz telekomunikacyjnych na terenie Podkowy Leśnej; sytuacjach kryzysowych na terenie miasta; utrudnieniach drogowych; planowanych remontach; imprezach kulturalnych i sportowych, wydarzeniach plenerowych; terminach odbioru odpadów komunalnych; terminach płatności podatków i opłat lokalnych oraz o istniejących zaległościach z tego tytułu ? wylicza Artur Tusiński, burmistrz Podkowy. ? W związku z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji mieszkańcy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z odbieraniem wiadomości SMS, kosztów abonamentowych ani kosztów związanych z zapisaniem się lub wypisaniem się z Systemu Informowania Mieszkańców ? dodaje.

Formularze uczestnictwa w systemie można pobrać ze strony internetowej miasta lub w urzędzie. ? Uzupełniony i podpisany dokument można złożyć w sekretariacie lub przesłać na adres magistratu: ul. Akacjowa 39/41, 05-807 Podkowa Leśna.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.