reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

07

12 2022

Jeszcze w tym tygodniu nowy roczny rozkład jazdy Kolei Mazowieckich. Sprawdź


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Jak co sezon, w grudniu wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy jazdy 2022/2023. Ten od Kolei Mazowieckich zacznie obowiązywać już od najbliższej niedzieli (11 grudnia.)


Nowy plan uwzględnia sporą pulę utrudnień związanych z trwającymi modernizacjami linii kolejowych. Jako najpoważniejsza modyfikacja dla pasażerów z naszego regionu jawi się zamknięcie linii średnicowej. Część pociągów zostanie odwołana a niektóre kursować będą w skróconej relacji. W tym czasie wybrane pociągi z kierunku zachodniego zakończą i rozpoczną bieg na stacji Warszawa Główna, Warszawa Zachodnia, Warszawa Aleje Jerozolimskie, Piaseczno lub Warszawa Gdańska. Natomiast pociągi z kierunku wschodniego będą kursować do Warszawy Wschodniej, Warszawy Centralnej lub Warszawy Stadion.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ważną zmianą dla pasażerów podróżujących na linii skierniewickiej będzie nocna przerwa technologiczna na średnicy. Będzie to związane z dalszą modernizacją na stacji Warszawa Zachodnia.

–Z powodu prac modernizacyjnych na poszczególnych liniach, osoby korzystające z naszych pociągów będą musiały być przygotowane na zmiany w organizacji ruchu i związane z tym utrudnienia. W nowym rozkładzie jazdy zostaną także uruchomione nowe, przyspieszone połączenia weekendowe, m.in. na linii Warszawa – Płock, czy Warszawa – Ostrołęka. Ponadto będą nowe połączenia, które w godzinach porannych i popołudniowych będą kursować m.in. na linii Ciechanów – Mława, czy Radom – Drzewica. Oprócz tego, od 12 marca planujemy również wydłużenie relacji pociągów lotniskowych do stacji Warszawa Lotnisko Chopina – mówi Dariusz Grajda, dyrektor handlowy KM.

Zapowiadane rozkłady można sprawdzić TUTAJ.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.