08 06 2020

Jest umowa na zaprojektowanie placu Wolności

08.06.2020, godz.: 18:49
Jest umowa na zaprojektowanie placu Wolności
Fot. Facebook/Grodzisk Mazowiecki

Burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński podpisał umowę z wykonawcą na zaprojektowanie placu Wolności. To początek rewitalizacji deptaku.

Pod koniec maja burmistrz Benedykciński na naszych łamach informował, że miasto niebawem rozpocznie rewitalizację deptaku, a jego pierwszym etapem będzie plac Wolności. Dziś odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą na zaprojektowanie inwestycji, która pochłonie około 3 mln zł. – To początek zmiany grodziskiego deptaka. Projekt będzie gotowy już w początkach lipca – poinformował grodziski magistrat na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Jak będzie wyglądał „nowy” plac Wolności? Pojawi się tam m.in. stylowa fontanna i elementy iluminacji, nowe latarnie, a także nietuzinkowo zagospodarowana zieleń otaczająca małą architekturę. Szczegóły będą jednak znane dopiero po przygotowaniu projektu.

Prace przy rewitalizacji placu Wolności powinny zakończyć się w 2021 r. Natomiast w 2022 r. powinna zostać przeprowadzona rewitalizacja deptaku na odcinku od ul. Spółdzielczej do ul. Zondka, a rok później fragmentu od ul. Zondka do pomnika Józefa Chełmońskiego.

Fot. Facebook/Grodzisk Mazowiecki
💬︎ 8

Dodaj Komentarz

8 odpowiedzi na “Jest umowa na zaprojektowanie placu Wolności”

 1. Zico pisze:

  Nareszcie,żeby tylko zrobili to ładnie.Jak na zachodzie.. Jeszcze tylko poprawić Królewska no i Sukces!!!!!! Gratulacje panie Burmistrzu oraz całe Starostwo.

 2. Zico pisze:

  Żeby tylko jeszcze poprawić Grodziski „Monciak” tzn ul.Rembeka tak ja nazwali mieszkańcy że względu na wycieczki nad rzekę.Masa osób się tedy przewija.Proslilismy już wszystkich o wstawienie 3 dużych koszy na śmieci,oraz czyszczenie rowu, niestety na razie bez odzewu.Szkoda że nikt z nami nie chce porozmawiać.Ale czekamy cierpliwie.

 3. Ada pisze:

  jak w kryzysie można myśleć i wydawać miliony na takie zbytki?
  jeżeli urząd znajdzie wydatki nie zredukuje budżetu i nie obniży podatków pracującym i płacącym.
  3 000 000 na projekt, kolejnych 33 na wykonanie i lobbing

  • Dariuszu pisze:

   Może ktoś by jednak pomyślał że Grodzisk wydaje zazwyczaj przy takich inwestycjach max 20% reszta to z Uni lub innych źródeł
   Dlatego nie jest to REMONT deptaka tylko rewitalizacja bo sa programy co to wspomagają finansowo Wiec myśl trochę następnym razem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.