02 12 2019

Jest przetarg na strażnicę OSP. Nowy obiekt w 2021 r.

02.12.2019, godz.: 17:07
Jest przetarg na strażnicę OSP. Nowy obiekt w 2021 r.
fot. GrodziskNews

W ubiegłym tygodniu burmistrz Grzegorz Benedykciński zapowiadał, iż lada dzień zostanie ogłoszony przetarg na budowę nowe strażnicy OSP w Grodzisku. Dziś rzeczywiście to nastąpiło, a inwestycja ma ruszyć w 2020 roku.

Realizacja inwestycji podzielona jest na dwa etapy. Obecne zamówienie dotyczy jedynie realizacji pierwszego etapu tj. budowy budynku OSP. W drugim etapie przewiduje się wykonanie zagospodarowania terenu w zakresie budowy nawierzchni utwardzonych, budowę wiaty śmietnikowej, masztu flagowego, montażu agregatu prądotwórczego i zieleni.

Budynek OSP ma zostać dostosowany do potrzeb strażaków, a także ocieplony i zmodernizowany. Przewidziano również wymianę wewnętrznych instalacji. Stary budynek garażowy z kolei zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowy, w którym mają być dwa stanowiska dla dużych pojazdów gaśniczych. Z kolei dwa istniejące pomieszczenia garażowe znajdujące się w budynku straży mają zostać przeznaczone na zaplecze socjalne i salę pamięci oraz na garaż dla mniejszych samochodów operacyjnych.

Inwestycja ma być gotowa do końca maja 2021 roku, zaś roboty budowlane powinny się zakończyć do 14 maja owego roku.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.