reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

12 2023

Jest przetarg na drogę rowerową przy 3 Maja


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayJest przetarg na drogę rowerową przy 3 Maja - Grodzisk News


Wzdłuż ul. 3 Maja w Grodzisku zostanie wybudowana asfaltowa droga rowerowa. Powstanie ona na odcinku od ronda przy ul. Teligi do rzeki Rokitnicy czyli granicy z Milanówkiem.


Niebawem w komfortowych warunkach będzie można rowerem dojechać do Milanówka ul. 3 Maja. Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim ogłosił przetarg na budowę ścieżki rowerowej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zadanie zakłada m.in. rozbiórkę istniejących chodników i zjazdów o nawierzchni z kostki betonowej i płyt chodnikowych, wykonanie ścieżki rowerowej o nawierzchni asfaltowej na podbudowie z kruszywa, wykonanie zjazdów do posesji i włączeń w drogi boczne. Na części zjazdów mają zostać także zamontowane lub wymienione rury przepustowe. Zakres robót przewiduje też wykonanie profilowania i odmulenia istniejących rowów odwadniających, wykonania poboczy z kruszywa łamanego.

Droga rowerowa niemal na całej długości ma zostać wybudowana po południowej stronie ul. 3 Maja. Dopiero ostatni fragment od ul. Klonowej w kierunku Milanówka ma być wybudowany po stronie północnej.

Kiedy rowerzyści będą mogli skorzystać z nowej drogi rowerowej? Termin realizacji zamówienia wyznaczono na pięć miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Jest przetarg na drogę rowerową przy 3 Maja - Grodzisk Newsfoto: PZD GM


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A po co ta ścieżka,skoro na istniejącym odcinku mało kto z niego korzysta. Większość rowerzystów jeździ ulicą.Jezdze ta ulica codziennie i widzę co się tam dzieje i proszę nie pisać że tak nie jest.

Marek
03-12-2023 19:20

I co ?

Sq
03-12-2023 19:48

Bo jest niebezpiecznie przez wariatów samochodowych. Z drugiej strony przydałaby się ścieżka wzdłuż trasy pkp, być może lepsza opcja niż na 3 mają.

Rowerzysta
04-12-2023 08:28

pokaż wszystkie komentarze (8)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.