18 03 2020

Jest pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie. Nowy raport grodziskiego Sanepidu

18.03.2020, godz.: 14:35
Jest pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie. Nowy raport grodziskiego Sanepidu
fot. GrodziskNews

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Mazowieckim podała aktualne dane dotyczące koronawirusa. W powiecie odnotowano pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia COVID-19.

Biorąc pod uwagę bieżące statystyki porównawcze w poszczególnych regionach Polski, w naszym sytuacja nadal kształtuje się spokojnie. Jest wprawdzie pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa, ale liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem COVID-19, czekających na wyniki testów wynosi cztery. W ciągu ostatniej doby liczba osób objętych obowiązkową kwarantanną wzrosła do 164, czyli o 22. Z kolei 599 mieszkańców jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

Szybciej rośnie natomiast liczba potwierdzonych przypadków w innych regionach kraju. Obecnie, czyli na 18 marca o godz. 14.35 odnotowano 251 zakażeń COVID-19 w całej Polsce. Z powodu wirusa pięć osób zmarło, ale żadna w ciągu minionej doby.

Przypominamy, że jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 0 800 190 590.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych.

9

Dodaj Komentarz

9 odpowiedzi na “Jest pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie. Nowy raport grodziskiego Sanepidu”

 1. Info pisze:

  Podobno jest to przypadek w Milanowku….

 2. anna pisze:

  Prosimy o informację z jakiej miejscowości jest osoba zakażona koronawirusem ?
  To ważna informacja pod kątem bezpieczeństwa.
  Pozdrawiam.

 3. Jolka pisze:

  Już są 4 osoby zakażone w powiecie…. GDZIE ? Z JAKIEJ MIEJSCOWOŚCI ?

 4. Sar pisze:

  Słyszałam o Milanówku. Powinni podać jaka to miejscowość

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata