reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

02 2023

Jechał na „podwójnym gazie” dwa razy w ciągu trzech dni


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: policja.gov.plJechał na „podwójnym gazie” dwa razy w ciągu trzech dni - Grodzisk News


Grodziscy policjanci zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który wsiadł za kierownicę, mając przeszło promil alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wkrótce okazało się również, że kilka dni wcześniej mężczyzna spowodował kolizję. Także pod wpływem...


W środę po północy policjanci policjanci z grodziskiego patrolu na jednej z ulic w mieście zainteresowali się autem z uszkodzoną obudową świateł. Postanowili dokładniej sprawdzić stan techniczny samochodu. Podczas rozmowy z kierowcą wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,2 promila.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Dalsze sprawdzenia w policyjnych bazach wykazały, że mężczyzna ma 2 aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Ponadto jego auto nie posiadało ważnych badań technicznych, a dowód rejestracyjny został wcześniej zatrzymany. Mężczyzna trafił do policyjnej celi – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

A to wcale nie był koniec przewinień na koncie zatrzymanego dalsze czynności potwierdziły bowiem, że podobna sytuacja z udziałem tego samego kierowcy wydarzyła się trzy dni wcześniej. – W niedzielę przed 9.00 kontrolowany  53-latek  siedzący za kierownicą citroena miał  w organizmie prawie 2 promile alkoholu i sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych – relacjonuje rzeczniczka grodziskiej policji.

W konsekwencji mężczyźnie grozi teraz nawet pięć lat więzienia za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowe dwa lata grożą za jazdę po pijanemu.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

ZABIERAC SAMOCHODY I SPRZATANIE PRZEZ 1 ROK SMIECI POULICACH DROGACH TO BEDZIE KARA

gosc
03-02-2023 20:11
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.