reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

20

06 2023

Jaktorów czeka na komisarza


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Urząd Gminy JaktorówJaktorów czeka na komisarza - Grodzisk News


Od przeszło miesiąca gmina Jaktorów formalnie pozostaje bez gospodarza samorządu po prawomocnym wyroku sądu dla dotychczasowego wójta Macieja Ś. Urząd pod kuratelę ma przejąć komisarz, ale jeszcze do tego nie doszło. Na jakim etapie jest zatem ów proces? Postanowiliśmy to sprawdzić.


Przypomnijmy, że drugiej instancji Sąd Okręgowy w Płocku podtrzymał wyrok wobec wójta Jaktorowa wskazujący, że włodarz nie dopełnił obowiązku sprawdzenia, czy osoby wnoszące o wpisanie ich do rejestru wyborców rzeczywiście mieszkały na terenie gminy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Sąd Okręgowy w Płocku podtrzymał wyrok z pierwszej instancji wobec Macieja Ś. Z chwilą ogłoszenia jest on prawomocny – powiedziała nam niedługo po wydaniu werdyktu sędzia Iwona Wiśniewska-Bartoszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Płocku.

Oznaczało to, iż Maciej Ś. przestanie być wójtem, a zarządzanie gminą obejmie komisarz wyznaczony przez wojewodę mazowieckiego. Procedura stanowi, że wojewoda musi wyznaczyć komisarza, który następnie w ciągu 90 dni powinien zarządzić wybory uzupełniające na wójta.

Wiadomo było, iż procedura wyznaczenia komisarza trwa zazwyczaj kilka tygodni. Czas jednak mija, toteż postanowiliśmy sprawdzić, jak sytuacja wygląda obecnie. – Komisarz czeka już na zatwierdzenie przez premiera. Mamy informacje, że na dniach powinno to nastąpić – mówi nam Sławomir Kamiński, rzecznik prasowy jaktorowskiego urzędu gminy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Wybory przedterminowe ogłasza premier a nie komisarz ....

Ptr
21-06-2023 09:00

Jeden z lepszych wójtów za mojego życia. A ten co zezbil w koło wujta to dlatego też to nie on trafił na stołek i dobrze bo nic by nie zrobi jak ta pani co była wujtowa.

Mieszkaniec
22-06-2023 11:50

Jeden z najgłupszych komentarzy mojego życia. Wreszcie koniec tej kliki platformianej, mam nadzieję że wójt za swoje pieniądze robił te banery odnośnie 400kv i cpk. Nie wspomnę o gazecie "propaganda z gminy" gdzie wójt robił wywiady z samym sobą. Każdy artykuł zaczynał się "Panie wójcie, jak pan to robi...?"

Normalny gość
22-06-2023 16:47

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.