TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

05 2021

Jakie liczby w raporcie MZ? Sprawdzamy


Grodzisk News


foto: grodzisk.plJakie liczby w raporcie MZ? Sprawdzamy - Grodzisk News


Spoglądamy, jak przedstawiają się dzisiejsze dane na temat zakażeń w powiecie oraz w kraju. Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowy raport.


reklama Grodzisk mazowiecki

Z danych wynika, iż w powiecie grodziskim odnotowano jedenaście potwierdzonych przypadków koronawirusa, co daje 1,14 zakażenia na 10 tysięcy mieszkańców. Nikt nie zmarł. Wyzdrowiało 23 mieszkańców, a liczba wykonanych testów to 171.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Dla porównania liczba zakażeń w powiecie pruszkowskim wynosi 27 (1,62 na 10 tys. mieszkańców); w powiecie warszawskim zachodnim – 14 (1,17), a w żyrardowskim – 5 (0,66).

Dane w skali kraju
Resort zdrowia podał, że minionej doby wykonano ponad 43,3 tys. testów, w tym 575 zleconych przez POZ-y. Mamy 4 612 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (724), mazowieckiego (596), małopolskiego (478), dolnośląskiego (477), wielkopolskiego (471), pomorskiego (285), kujawsko-pomorskiego (248), łódzkiego (235), opolskiego (211), zachodniopomorskiego (199), lubelskiego (154), świętokrzyskiego (126), lubuskiego (108), podkarpackiego (106), warmińsko-mazurskiego (75), podlaskiego (73). 46 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Zmarły 144 osoby, a wyzdrowiało 10 402.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.