reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

11 2023

Jakie liczby w przyszłorocznym budżecie Milanówka? Sprawdzamy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: ArchiwumJakie liczby w przyszłorocznym budżecie Milanówka? Sprawdzamy - Grodzisk News


W ramach przeglądu projektów budżetów poszczególnych gmin, sprawdzamy liczby zapisane w uchwale budżetowej Milanówka. Nieco ponad 39 milionów złotych miasto ogród zapisało na inwestycje, to o kilka milionów mniej niż w kończącym się roku.


Uchwała budżetowa musi zostać przyjęta przez radę miasta, a wcześniej "przepracowana" na odpowiednich komisjach, co – biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia – może nie być łatwe. Tymczasem spójrzmy na planowane liczby

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dochody w 2024 r. zaplanowano na kwotę blisko 130,5 mln zł, przy wydatkach na poziomie 138,4 mln zł. Wskaźniki te składają się na deficyt wynoszący 7,9 mln zł. Ów niedobór budżetowy ma zostać pokryty pieniędzmi pochodzącymi z obligacji, a także wolnymi i niewykorzystanymi środkami z obecnego budżetu.

Przeszło 39 milionów złotych Milanówek zamierza przeznaczyć na różnego rodzaju inwestycje. Przy czym lwią część tych środków, bo prawie 16 mln zł, pochłonie budową nowej siedziby straży pożarnej; blisko 14,9 mln zł zapisano w projekcie budżetu na budowę, remonty i modernizacje dróg w mieście. W tabeli nie wymieniono jednak konkretnych ulic.

Kosztem pół miliona złoty miasto zamierza zmodernizować oświetlenie uliczne, a za 326 tysięcy chce rozbudować przedszkole publiczne. Dalej: bez mała 2,2 mln zł ujęto w planie wydatków na rewitalizację willi Waleria, zaś po 511 tysięcy wpisano na remonty zabytkowej willi Walendzin oraz kościoła pw św. Jadwigi Śląskiej.

Wśród inwestycji zapisano m.in. także budowę a zadaszenia boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Milanówku. Koszt oszacowano na trzy miliony złotych.

Z projektem budżetu można zapoznać się tutaj.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.