reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

13

11 2021

Jakie inwestycje z dotacjami z Polskiego Ładu?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayJakie inwestycje z dotacjami z Polskiego Ładu? - Grodzisk News


Wiadomo już jakie wsparcie finansowe samorządy z naszego powiatu otrzymają w ramach pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład. Będzie to 46 mln zł, które zostaną przeznaczone na konkretne inwestycje.


Premier Mateusz Morawiecki opublikował wyniki pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu. Dla województwa mazowieckiego przypadło 2,8 mld zł. 46 mln zł z tej kwoty trafi do samorządów z terenu powiatu grodziskiego. Każda jednostka samorządu terytorialnego mogła zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym: jeden wniosek bez kwotowego ograniczenia, jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie przekroczyła 30 mln zł oraz jeden wniosek z dofinansowaniem nie przekraczającym 5 mln zł. Jakie wnioski z naszego regionu otrzymały dotację?

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Powiat grodziski otrzyma łącznie 6,85 mln zł w tym: 2,85 mln zł na budowę instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej wraz z termomodernizacją budynku szkoły na terenie powiatu grodziskiego oraz 4 mln zł na modernizację systemu instalacji gazów medycznych w Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II.

Gmina Baranów otrzyma blisko 10 mln zł na modernizację dróg gminnych, natomiast gmina Grodzisk Mazowiecki – 4,75 mln zł na przebudowę mostów w ciągu ul. 3 Maja i ul. Granicznej oraz budowę mostu w ciągu ul. Mostowej w Grodzisku Mazowieckim i przepustu w ciągu ul. Cichociemnych w Książenicach.

Gmina Jaktorów ma otrzymać 5 mln zł na budowę sieci światłowodowej na terenie gminy, w celu zwiększenia dostępu do internetu, a Milanówek 9,6 mln zł na budowę siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanówku.

Gmina Żabia Wola może liczyć na blisko 9 mln zł na zadanie „Dostosowanie infrastruktury technicznej Gminy Żabia Wola do średniej jakości występującej w sąsiednich gminach w zakresie gospodarki kanalizacyjnej, etap I”, a Podkowa Leśna ma otrzymać 1,2 mln zł na optymalizację kosztów jednostki samorządu terytorialnego poprzez montaż instalacji fotowoltaicznych.

Łącznie samorządy w ramach programu Polski Ład z naszego powiatu mają otrzymać łącznie 46 mln zł na lokalne inwestycje.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.