reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

11 2023

Jakie inwestycje w mieście w 2024 roku? Jest projekt budżetu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayJakie inwestycje w mieście w 2024 roku? Jest projekt budżetu - Grodzisk News


Zbliża się koniec roku, a więc czas, w którym poszczególne samorządy uchwalać będą budżety na 2024 rok. Rozpoczynamy więc przegląd projektów uchwał budżetowych w poszczególnych gminach. Na początek sprawdźmy liczby w Podkowie Leśnej.


Przy dochodach na poziomie 42,8 mln zł, wydatki mają wynieść ponad 49 mln. Owa różnica w wysokości przeszło 6,3 mln zł stanowić będzie deficyt budżetowy. Luka ma zostać wypełniona wolnymi środkami pozostającymi na rachunku bieżącym budżetu miasta oraz dzięki nadwyżce budżetowej z lat ubiegłych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

11 milionów złotych miast ogród zamierza wydać na różnego rodzaju inwestycje. W projekcie zapisano łącznie 16 zadań inwestycyjnych. Najwięcej środków tradycyjnie już pochłoną budowy i modernizacje dróg. Przebudowa ul. Warszawskiej kosztować ma 2,3 mln zł, analogiczna inwestycja na Zachodniej 2,2 mln zł. Następnie, dwa miliony ujęto w budżecie na budowę i modernizację ulic takich, jak Kolejowa, Grabowa i Sosnowa. W kwocie tej ujęto również remont ul. Modrzewiowej od Jana Pawła II do Akacjowej.

1,3 miliona złotych pójdzie na budowę nowych systemów grzewczych w budynkach należących do miasta. Kolejne 1,3 mln zł przeznaczone będzie na rewitalizację Leśnego Parku Miejskiego, w tym stawu, którego dotyczyło październikowe referendum.

Przebudowy mniejsze i większe przejdą też ulice Grabowa, Lipowa, Mickiewicza, Sosnowa, Warszawska, Helenowska, Sarnia oraz Kukułek. Kolejne 320 tysięcy ujęto w projekcie na przebudowę budynku przy ul. Brwinowskiej na potrzeby archiwum miejskiego. Prawie 400 tys. pójdzie na poprawę cyberbezpieczeństwa w gminie. A kosztem 100 tysięcy miasto rozbuduje monitoring miejski.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.