TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

21

01 2023

Intensywne opady uszkodziły sieć. Wielu mieszkańców wciąż bez prądu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: pgedystrybucja.pl1 - Grodzisk News


W wyniku intensywnych opadów mokrego śniegu wiele sieci energetycznych zostało uszkodzonych. Tysiące mieszkańców w naszym rejonie było bez prądu. Energetycy zapewniają, że wszystkie awarie powinny zostać usunięte w ciągu 24–48 godzin.


Wielu mieszkańców w godzinach popołudniowych zgłaszało nam przerwy w dostawach energii. Niektórzy prądu nie mają od rana jak część mieszkańców Radoń, czy Grodziska Mazowieckiego. Jak udało nam się dowiedzieć, w rejonie energetycznym Pruszków, który obejmuje m.in. Grodzisk, Milanówek, czy Brwinów prądu w szczytowym momencie nie miało nawet 5 tys. odbiorców.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zgodnie z aktualizacją na godz. 18.00, podaną przez PGE Dystrybucja na wznowienie zasilania oczekuje część mieszkańców gmin: Grodzisk, Milanówek, Brwinów, Podkowa Leśna, Żabia Wola, a także Jaktorów i Nadarzyn. Energetycy zapewniają, że trwają intensywne naprawy sieci. – Wszystkie nasze brygady są na nogach, regularnie usuwamy uszkodzenia. Gdy przechodził ten najcięższy front, to nasi monterzy naprawiali jedno uszkodzenie, a w kolejnych dwóch miejscach występowały nowe awarie. Teraz już tendencja jest spadkowa, jeżeli chodzi o awarie na liniach magistralnych to mamy już ich 0. Natomiast usuwane są głównie awarie już mniej poważne, lokalne jak np. przyłącza do domów. Nie mają one już charakteru awarii masowych – mówi nam Andrzej Murawski, koordynator ds. komunikacji warszawskiego oddziału PGE Dystrybucja.

Kiedy wszystkie awarie zostaną usunięte? – Myślę, że ze wszystkimi reklamacjami uporamy się w ciągu jednego-góra dwóch dni – zaznacza Andrzej Murawski.

Przedstawiciel PGE zachęca wszystkich użytkowników do instalacji aplikacji „991 Assistant – PGE Dystrybucja”. – Jest ona dostępna zarówno na App Store jak i Google Play. Dzięki niej można bez problemu m.in. zgłosić awarię, czy sprawdzić aktualny status awarii. W sytuacji wystąpienia wielu awarii jednocześnie nasze linie telefoniczne są mocno obciążone, a taka aplikacja nam umożliwi sprawne zgłoszenie i szybki dostęp do informacji – opisuje Murawski.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz naRegulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.