reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

09 2023

Hurkacz i Zieliński liderami reprezentacji na mecz w Kozerkach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Hurkacz i Zieliński liderami reprezentacji na mecz w Kozerkach - Grodzisk News


W piątek i sobotę męska reprezentacja Polski w tenisie ziemnym zagra o awans do przyszłorocznej fazy play off o miejsce w Grupie Światowej I. Gwiazdą drużyny, którą będzie można oglądać na kortach w Kozerkach będzie Hubert Hurkacz, obecnie 16. tenisista rankingu ATP. W składzie znalazł się też nasz najlepszy deblista Jan Zieliński (CKT Grodzisk).


Będzie to pierwszy występ Hurkacza (Redeco Wrocław) w drużynie narodowej od czterech lat. Poprzednio pomógł Polakom awansować z turnieju w ramach Grupy Światowej II w Grecji we wrześniu 2019 roku. Bilans meczów Huberta w kadrze wynosi 7-9, więc będzie miał okazję go poprawić już w ten weekend na obiekcie Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego przy Akademii Tenisowej – Tenis Kozerki koło Grodziska Maz. Dwudniowa rywalizacja będzie się toczyć na korcie o twardej nawierzchni typy Laykold.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Oprócz tenisisty z Wrocławia w reprezentacji powołanej przez kapitana Mariusza Fyrstenberga znalazł się Zieliński (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki), który od swojego debiutu w reprezentacji w 2020 roku w Kaliszu nie opuścił żadnego meczu w Pucharze Davisa. W styczniu Janek razem z Hugo Nysem z Monako osiągnął swój pierwszy wielkoszlemowy finał w Australian Open, a w ubiegłym tygodniu wystąpili w ćwierćfinale US Open.

Po występie w Nowym Jorku awansowali na 9. miejsce w rankingu najlepszych par ATP Doubles Race, który wyłoni osiem debli uczestniczących w kończącym sezon turnieju masters – ATP Finals. W Kozerkach partnerem Zielińskiego w sobotnim pojedynku w grze podwójnej będzie Karol Drzewiecki (WKS Grunwald Poznań). Zawodnik PZT Team, obecnie 127. w rankingu ATP, wraca właśnie na korty po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją kciuka lewej dłoni (jest praworęczny).

jako drugi singlista w polskiej drużynie znalazł się Olaf Pieczkowski (KT Jakubowo-Olsztyn), który zadebiutował w kadrze narodowej już w wrześniu ubiegłego roku. W spotkaniu z Indonezją w Inowrocławiu zdobył dwa punkty w singlu, przyczyniając się poważnie do zwycięstwa 5:0. 19-letni tenisista PZT Team w singlowej klasyfikacji ATP zajmuje obecnie 646. miejsce i jest na „fali wznoszącej”. Pod koniec sierpnia odniósł pierwsze singlowe zwycięstwo w cyklu ITF World Tour Tennis, wygrywając imprezę rangi ATP 15 w Szczawnie Zdrój, zaliczaną do cyklu PT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2023.

Skład Polaków na mecz w Kozerkach uzupełnia 17-letni Tomasz Berkieta (Legia Tenis Warszawa), półfinalista juniorskiego Australian Open 2023. Pomimo młodego wieku zawodnik PZT Team ma już na koncie pierwsze punkty w rankingu ATP, w którym sklasyfikowany jest na 1576. pozycji. W najbliższy weekend zadebiutuje w reprezentacji narodowej w Pucharze Davisa, a jeśli wynik ułoży się po myśli gospodarzy być może wyjdzie na kort w sobotę.

Stawką dwudniowej rywalizacji na korcie twardym w ośrodku szkoleniowym Polskiego Związku Tenisowego koło Grodziska Mazowieckiego będzie awans do przyszłorocznej fazy play off o miejsce w Grupie Światowej I. Właśnie w tej fazie Polacy przegrali w lutym na wyjeździe z Japonią 0:4. Wcześniej jednak trzeba pokonać przed własną widownią zespół Barbadosu, którego kapitanem jest Damien Applewhaite, a liderem Darian King, aktualnie 482. na świecie.

31-letniego Kinga nie wolno lekceważyć, gdyż w karierze już 106. w rankingu ATP w 2017 roku. Po niedawnym wznowieniu kariery znowu osiąga dobre wyniki. W lipcu wygrał dwie imprezy ITF M15 w Rochester i Pittsburghu, a w sierpniu przeszedł zwycięsko dwie rundy eliminacji i wszedł do głównej drabinki turnieju ATP 250 w Winstpn-Salem.

Skład Barbadosu uzupełniają: Xavier Lawrence (1744 w deblowym rankingu ATP), Kaipo Marshall, Haydn Lewis i Stephen Slocombe.

Początek gry w Kozerkach w piątek o godz. 15.00, kiedy to zmierzą się liderzy drużyn z zawodnikami nominowanymi przez kapitanów na pozycjach numer dwa. W sobotę wznowienie spotkania od 11.00, kiedy na kort wyjdą debliści, a po ich meczu zaplanowano dwa pojedynki singlowe.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.