24 03 2020

Grodziski ZWiK „zbulwersowany” podwyżkami cen za wywóz szamba

24.03.2020, godz.: 19:04
Grodziski ZWiK „zbulwersowany” podwyżkami cen za wywóz szamba
fot. ZWiK Grodzisk Maz.

W czasach epidemii koronawirusa wiele branż w gospodarce spowolniło. W innych natomiast znacznie wzrosły ceny, w grodziskiej gminie stało się tak z usługami asenizacyjnymi. Zakład wodociągów i kanalizacji wydał oświadczenie w tej sprawie.

Trzeba powiedzieć, iż jest to komunikat bardzo zdecydowany w swojej wymowie. – Coraz częściej docierają do nas niepokojące informacje o wzroście cen za odbiór nieczystości ciekłych, z posesji na terenach Miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki. Mieszkańcy dzwonią do nas i pytają, dlaczego akurat teraz, w tak trudnym dla wszystkich okresie podnieśliśmy ceny?! Zarząd Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. dementuje te nieprawdziwe informacje! Cena odbioru ścieków jest stała od lat i na pewno nie ulegnie zmianie w najbliższym czasie. Jesteśmy tak jak Państwo, zbulwersowani tymi niespodziewanymi podwyżkami sięgającymi nawet do 50 zł więcej za usługę. Zakład Wodociągów i Kanalizacji, aby usprawnić Państwu możliwość wywozu nieczystości, w ostatnim czasie wydłużył godziny otwarcia punktu zlewnego, który jest teraz czynny siedem dni w tygodniu – czytamy w oświadczeniu.

– Na koniec, uspakajając wszystkich Mieszkańców chcemy podkreślić, że epidemia koronawirusa nie mam wpływu na pracę Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Zadaniem ZWIK jako Spółki użyteczności publicznej jest zapewnienie nieprzerwanej dostawy wody w odpowiedniej ilości i o odpowiednich parametrach, a także odbiór i oczyszczanie ścieków na terenie Gminy. To zadanie nie jest w żadnym stopniu zagrożone, woda o odpowiednich parametrach i w odpowiedniej ilości i jest i będzie dostarczana w trybie ciągłym, a ścieki są i będą na bieżąco odbierane i oczyszczane – dodał grodziski ZWiK.

💬︎ 7

Dodaj Komentarz

7 odpowiedzi na “Grodziski ZWiK „zbulwersowany” podwyżkami cen za wywóz szamba”

 1. Michal pisze:

  w procentach to 25 procent od marxa wzrost ceny

 2. QC:)! pisze:

  :) bardzo „ładny”: komunikat.. ja jako ktoś kto został …hmmm.. takie niedomówienie przez ZwiK Grodzisk … Pytam się GDZIE SĄ BADANIA WODY ??? wyniki co 3 – 4 miesiące ??? ¿ Hmm oj chyba ktoś nie ogarnia tego tematu ! Jak oceniać SIĘ to sprawiedliwie … :) Proszę o wyniki zaległe i OBECNE WIDY!! Zgodnie z wytycznymi Sanepidu :)

 3. marcin pisze:

  Wszyscy podają tę samą cenę, tłumacząc ze ZWiK podsunął im pod nos niekorzystne umowy, po 2 tygodniach od zlania nieczystości dostawali kary bo coś, nie wiedząc od kogo wywieźli i czyje to były nieczystości, z obawy przed karami 300-500zł wywożą nieczystości do Żyrardowa bądź Błonia, do beczki są w stanie zabrać z 2 gospodarstw domowych. 100zł za przejazd dalej w dwie strony – 20km więcej? Przy spalaniu 20l/100km – to koszt do 20zł na kursie. To skąd podnoszenie ceny od gospodarstwa 50 zł a nie 10zł?
  m3 ścieków z wywozem wynosi 23zł, gdzie ceny przy kanalizacji wynoszą 7,50/m3 praktycznie 3x mniej. ZWIK mógł by bardziej rozbudować całą sieć , a te wszystkie firmy wywożące ścieki niech popadają w cholerę.

  • Janusze pisze:

   To wszystko jest zmowa cenowa Szambiarzy. Rozmawialiśmy z jednym Panem i tłumaczy to tym że nie podnosili tyle lat to teraz podniosą o 50 zł. Nie ma to nic wspólnego z ZWIK.

 4. Hubert pisze:

  No i znowu ktoś kłamie! Jeszcze w lutym pan z firmy asenizacyjnej uprzedzał mnie, że od marca będzie podwyżka. W moim przypadku (12m3) to 70zł! Tłumaczył to ciągłym obciążaniem karami dostawców za przekroczone parametry ścieków – w niektórych przypadkach podobno jest to 300% zwyżki.
  Niestety pozostałe firmy również drastycznie podniosły ceny i nie znalazłem nikogo, kto wywiezie 12m3 taniej niż za 270zł. Mówią, że do Błonia jest daleko (chociaż ceny dużo niższe), a w Grodzisku niestety ZWiK rządzi.
  Albo mamy zmowę cenową przewoźników, albo ZWiK sobie dorabia naszym kosztem.
  Myślę, że w tej sprawie znowu powinien zainterweniować Burmistrz.

  • Janusze pisze:

   Zmowa cenowa przewoźników, burmistrz powinien interwniowac w tej sprawie. Za 10 m3 było średnio 180 zł. Jak już mają podnieść to niech podniosą na 200 zł

 5. kamil pisze:

  to trzeba tych szambiarzy podpieprzyc do jakiegoś urzędu ochrony konsumentów za zmowę cenową. Wywóz nieczystości jest usługą pierwszej potrzeby!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.