TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

04 2022

Grodziski ZWiK odbierze i oczyści ścieki z Żabiej Woli


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.Grodziski ZWiK odbierze i oczyści ścieki z Żabiej Woli - Grodzisk News


Grodziski Zakład Wodociągów i Kanalizacji podpisał z gminą Żabia Wola umowę na odbiór i oczyszczanie ścieków komunalnych z miejscowości Musuły i Osowiec.


Ścieki oczyszczane będą w oczyszczalni w Chrzanowie Dużym. Tym samym Żabia Wola jest kolejną gminą, z której ścieki będą przyjmowane i oczyszczane przez obiekt ZWIK.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Do oczyszczalni doprowadzane są obecnie ścieki z miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki, a ponadto z Milanówka, Brwinowa i Podkowy Leśnej, a także ścieki dowożone z terenów nieskanalizowanych.

– Obsługa innych gmin przez oczyszczalnie ścieków w Chrzanowie Dużym możliwa jest dzięki inwestycjom zrealizowanym w ostatnich latach, między innymi  modernizacji części biologicznej oczyszczalni ścieków, dzięki czemu została zwiększana jej przepustowości do 21 000 m3/dobę – przypomniał grodziski magistrat w komunikacie dotyczącym podpisania umowy.

– Umowę parafowali burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński i wójt Żabiej Woli Piotr Rybka.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Super rewelacja - sprowadzamy ścieki z "zagranicy" ale własnych mieszkańców nie chcemy obsługiwać - w Odrano Woli od lat walczymy o kanalizację - zbywani jesteśmy obietnicami ..... ale wolimy podpisać umowę z inną gminą niż zjąć się własną. Bardzo Ci moja Gmino dziękuję.

Mieszkaniec Odrano Woli
01-05-2022 14:29
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.