01 04 2020

Grodziski Rower Miejski w zawieszeniu. Co dalej?

01.04.2020, godz.: 11:10
Grodziski Rower Miejski w zawieszeniu. Co dalej?
fot. GrodziskNews

Od dziś (1 kwietnia) decyzją rządu weszły w życie nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Jest wśród nich zamknięcie wypożyczalni rowerów miejskich. Z terminali nie skorzystają już także grodziszczanie. Pytanie: co dalej ze sprzętem?

Mamy na myśli kwestię, czy stacje Grodziskiego Roweru Miejskiego pozstaną rozastawione, w gotowości do startu, gdy zdjęty zostanie zakaz korzystania z nich. A może jednak gmina zdecyduje się na zakończenie sezonu, zanim jeszcze na dobre się zaczął trzeba bowiem pamiętać, że GRM wystartował na początku marca i w normalnych okolicznościach powinien działać do listopada.

Okoliczności jednak normalne nie są… – I dla nas to też bardzo trudna sytuacja, gdyż o zawieszeniu działania systemów roweru miejskiego dowiedzieliśmy się jak wszyscy z telewizji… Jesteśmy zaskoczeni i musimy dać sobie chwilę na wybór rozwiązania – mówi nam Urszula Chrzanowska z grodziskiego magistratu.

Decyzje będą zapadały w porozumieniu z operatorem systemu GRM, firmą Nextbike. – Musimy przeanalizować, czy zostawić stacje na miejscu i jakoś je zabazpieczyć na czas zawieszenia, czy jednak je zdemontować. Wszelkie decyzje utrudnia niewiedza, jak długo potrwa stan epidemii oraz restrykcje – dodaje Chrzanowska.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata