08 03 2017

Grodziski koncert Rock Union w nowym terminie

08.03.2017, godz.: 07:26
Grodziski koncert Rock Union w nowym terminie
fot. Facebook Rock Union

Sympatycy rockowego brzmienia, a w szczególności zespołu Rock Union będą musieli nieco dłużej zaczekać na grodziski koncert zespołu. Organizatorzy poinformowali, że z przyczyn technicznych występ odbędzie się nie 29 marca, lecz 19 kwietnia (godz. 19.30).

Rock Union to zespół rockowy, który zawiązał się w Grodzisku w kwietniu 1979 roku po III Grodziskim Sejmiku Muzycznym, na którym wystąpił jeszcze pod starą nazwą Famed. Zespół powstał z inicjatywy Zdzisława „Szczoty” Grzesiewicza – lidera zespołu, w oparciu o muzyków, grających wcześniej w zespole Famed, czyli Zdzisława Grzesiewicza, Bogdana Wiśniewskiego, Mirosława Wardzińskiego i klawiszowca Jacka Banasiaka oraz basistę Romana Kęszyckiego, którego wkrótce zastąpił Andrzej Jaryczewski. Występ na III Grodziskim Sejmiku Muzycznym skutkował zaproszeniem zespołu przez Jacka Sylwina na 2 edycję Muzyki Młodej Generacji na Pop Session 1979 w Sopocie.

W 2002 roku nagrał własnym sumptem swoją pierwszą EP-kę, której jakość dawała niestety wiele do życzenia i nie ujrzała światła dziennego, poza małą grupą znajomych. W 2014 roku zespół reaktywował się za sprawą Bogdana Wiśniewskiego i Mirosława Wardzińskiego, a w 2015 roku zagrał z powodzeniem w ramach koncertu świętującego rocznicę 35-lecia istnienia zespołu. Obecny skład tworzą: Bogdan Wiśniewski – gitara, Jacek Banasiak – klawisze, Paweł Wardziński – bas, Mirek Wardziński – wokal, Wojtek Płociński – perkusja oraz Michał Wardziński – wokal.

Podczas koncertu muzycy będą promować najnowszą, a zarazem pierwszą płytę studyjną. Pierwotnie koncert miał się odbyć 29 marca. Termin został jednak przesunięty dokładnie o trzy tygodnie – na 19 kwietnia. – Występ Rock Union został przełożony z przyczyn technicznych, które musieliśmy uwzględnić, ponieważ odbędzie się on w restauracji Babie Lato. Ponadto chcemy dać więcej czasu na sprzedaż biletów – wyjaśnia Paweł Twardoch, dyrektor Centrum Kultury w Grodzisku.

Pełną gotowość do zagrania koncertu, mimo zmiany terminu, zgłaszają także muzycy. – Oczywiście, przystaliśmy na zmianę terminu, bo taka była potrzeba, a dla nas to nie problem. Jesteśmy gotowi, by zagrać dla świetnej grodziskiej publiki w każdej chwili. Mamy nadzieję, że spodoba się jej nasz nowy repertuar – mówią członkowie Rock Union.

My zaś przypominamy, że bilety w cenie 20 zł są do nabycia w kasach kina CK przy ul. Spółdzielczej 9.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.