07 10 2020

Grodziski koncert na stulecie urodzin Jana Pawła II

07.10.2020, godz.: 17:29
Grodziski koncert na stulecie urodzin Jana Pawła II
fot. centrumkultury.eu

W tym roku przypada setna rocznica urodzin papieża Polaka Jana Pawła II. Z tej okazji w Grodzisku odbędzie się wyjątkowy koncert uświetniający owo stulecie. A odbędzie się w kościele  pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego przy ul. E. Orzeszkowej.

Tytuł koncertu – „Szumią jodły na gór” – nie jest przypadkowy. Został zaczerpnięty wprost z opery Stanisława Moniuszki, bo i najpiękniejsze utwory operowe i operetkowe na cześć Jana Pawła II zaprezentują gwiazdy polskiej opery kameralnej.

Usłyszymy Małgorzatę Kuklińską, Andrzeja Niemierowicza, Andrzeja Jurkiewicza i Bogusława Pikałę. Wydarzenie poprowadzi Kazimierz Kowalski. Na koncert zapraszają burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński i proboszcz parafii ksiądz kanonik Zbigniew Wojtaś.

Wstęp na koncert zaplanowany 24 października o godz. 19.00 jest wolny.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.