20 02 2019

Grodzisk: Sala YouMedia ma wzięcie

20.02.2019, godz.: 17:25
Grodzisk: Sala YouMedia ma wzięcie
fot. Ewelina Pieróg/grodzisk.pl

Jednym z flagowych projektów Mediateki już od samego otwarcia obiektu miała być sala YouMedia – do nauki i zabawy wśród wirtualnych nowinek. Zajrzyjmy więc do Mediateki, by sprawdzić, jak m się ów projekt.

Mediateka to innowacyjny projekt mający służyć integracji społecznej. To przestrzeń wymiany wiedzy, prezentacji pomysłów, czy twórczych rozwiązań. Będą się tam odbywać zajęcia dla różnych środowisk i grup wiekowych. – parter to przestrzeń, w której odbywać się zajęcia ze Strefy Aktywnego Seniora. Piętro dedykowane jest nowoczesnej bibliotece, która łączy tradycyjne wypożyczanie książek z  działalnością multimedialną i edukacyjną. Dorośli mają salę komputerową, salę do pracy cichej oraz multimedia (audiobooki i filmy). Dla dzieci i młodzieży przygotowano innowacyjne rozwiązanie – salę YouMedia. Do nauki i zabawy będzie, m.in. wykorzystywana bieżnia wirtualnej rzeczywistości oraz druk 3D.

W ramach tego ostatniego działu organizowane są zajęcia z modułów tj. MULTIMUZYKA, MULTISZTUKA, MULTIROBOTYKA, MULTITECHNIKA, oraz innych urządzeń tj. drukarka 3D i długopisy 3D . Zakup sprzętu był możliwy dzięki dofinansowaniu w ramach projektu „Pociąg do kultury”.

Okazuje się, iż YouMedia ma duże powodzenie. – Nowoczesne urządzenia edukacyjne dają ogromne możliwości rozwoju dzieci i młodzieży z zakresu tworzenia muzyki, grafiki komputerowej, modelowania przestrzennego oraz programowania robotów i urządzeń technicznych. Do każdego z wymienionych urządzeń zostały przygotowane dedykowane do wieku odbiorcy scenariusze zajęć i zabaw pozalekcyjnych – podkreśla grodziski magistrat.

Zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć z zajęcia w YouMedia.

fot. Ewelina Pieróg/grodzisk.pl

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata