reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

15

09 2023

Grodzisk ponownie wśród najbogatszych miast powiatowych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin MasalskiGrodzisk ponownie wśród najbogatszych miast powiatowych - Grodzisk News


Magazyn „Wspólnota” opublikował ranking zamożności samorządów według kryterium dochodu w przeliczeniu na jednego mieszkańca za 2022 r. Grodzisk Mazowiecki znalazł się w ścisłej czołówce miast powiatowych. Inne gminy z powiatu również zaznaczyły swą obecność w rankingu.


Metodologia badań rankingowych od lat jest niezmienna i polega na podzieleniu wpływów budżetowych przez liczbę mieszkańców (dochody własne i otrzymywane subwencje, z pomięciem wpływów z dotacji celowych, które mają chwilowy wpływ na wielkość dochodów). Metoda stosowana w rankingu mówiącym o bogactwie budżetu gminy od lat jest niezmienna i opiera się na analizowaniu obiektywnych danych z GUS, dotyczących wszystkich samorządów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

I tak Grodzisk w rankingu najbogatszych samorządów za 2022 rok w kategorii miast powiatowych uplasował się na trzecim miejscu z dochodem w przeliczeniu na jednego mieszkańca w wysokości 6643,61 zł. Przed nim znalazły się Polkowice i Zakopane.

Wysoko, bo w na dziesiątym miejscu w kategorii miasteczek, znalazła się Podkowa Leśna z dochodem per capita w kwocie 9032,95 zł. W tym samym zestawieniu Milanówek został sklasyfikowany na 115. miejscu i tym samym zaliczył spory spadek – 61. pozycji w roku ubiegłym. W tegorocznym rakingu milanowski dochód per capita to 5002,62 zł.

W kategorii gmin wiejskich najwyżej znajdujemy Jaktorów, który z dochodem 7052,54 zł "na głowę" odnajdujemy na 35. lokacie. Żabia Wola uplasowała się na 115. miejscu (5553,78 zł), Baranów był zaś 442. (4822,26 zł).

💬︎   dodaj komentarz

Baranów niedługo zdeklasuje wszystkich a Jaktorów niech nie słucha suflerów i nie idzie w tę stronę bo, ma potencjał aby stać się beneficjentem wielkich pieniędzy z racji tego ,przeciw czemu teraz tak protestuje. Milanówek i tak nieźle sobie radzi zważywszy jakich ma radnych a sympatyczna Podkowa do puki nie zrobi sobie utwardzonych nawierzchni będzie sprawiała wrażenie jakby czas się tu zatrzymał. Trzeba jednak wysoko ocenić jej wynik w porównaniu do Milanówka i wyciągnąć wnioski . Wydaje się że dobra współpraca Burmistrza z Radą Miasta może być przeliczona na pieniądze w przeliczeniu na mieszkańca.

Robert Boniecki z Milanówka
16-09-2023 05:44

Gmina Jaktorów poszatkowana przez tory stanie się beneficjentem hałasu, smrodu, wielkiego zamieszania. Pomysl zanim cos napiszesz.

Mila
16-09-2023 09:12

Baranów praktycznie przestanie istnieć, bo zostanie zalany betonem i utonie w plątaninie torów oraz dróg dojazdowych. A życie w Jaktorowie pośród spalin i hałasu stanie się bardzo trudne. Największą wartością tych okolic był od zawsze spokój i przyroda, żadne pieniądze w budżecie nie zrekompensują ich utraty. A co do Milanówka - nigdy nie miał szczęścia do burmistrzów, ale tak niegospodarnego i nieprofesjonalnego jak obecny to jeszcze nie było. Niesprzątane ulice toną w syfie, cała para poszła w kilka rozkopanych skwerków, a w całym mieście tylko coraz większe dziury. Nic dziwnego, że gmina leci w rankingach na łeb.

Jakub z Milanówka
16-09-2023 09:49


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.