reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

23

07 2016

Gospel wysokich lotów w Parku Skarbków


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Gospel wysokich lotów w Parku Skarbków - Grodzisk News


Dwa wyjątkowe koncerty w Grodzisku jednego dnia? Tak! Już w niedzielę w Parku Skarbków wystąpią Magda Piskorczyk, znakomita polska wokalistka utworów gospel oraz znana na świecie gospelowa grupa Peter Mante?s Gospel Project.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pisząc o tych koncertach przychodzi na myśl fraza ?od młodych dla młodych?, bowiem młodzi artyści wystąpią w Grodzisku z okazji Światowych Dni Młodzieży, a grodziska gmina właśnie gości część pielgrzymów zmierzających na spotkanie z papieżem.

Najpierw na scenie w Parku Skarbków o godz. 17.30 pojawi się Magda Piskorczyk z występem w hołdzie Mahalii Jackson określanej częstokroć mianem ?Królowej Gospel?. ? Magda śpiewała pieśni gospel wielokrotnie w Polsce, w Niemczech, w Szwecji, na Węgrzech i we Francji. W 2008 roku dała szereg koncertów z zespołem w Liverpoolu w ramach festiwalu City Sings Gospel, także w trakcie Festiwalu Hope Street oraz koncertu finałowego w Metropolitan Cathedral, transmitowanego przez BBC ? zapowiadają artystkę organizatorzy.

O godz. 19.00 na scenę wejdą na scenę artyści z międzynarodowej i uznanej na świecie afroamerykańskiej formacji Peter Mante?s Gospel Project. Grupa powstała powstała w 2002r. w Duesseldorfie, a jej założycielem i kierownikiem jest pianista, dyrygent i aranżer Peter Mante, absolwent Rhema Bibel Training Zentrum w Bonn. ? Ma on wybitne umiejętności do jednoczenia ludzi poprzez śpiew, a swoje doświadczenie muzyczne wykorzystuje także w pracy edukacyjnej. Początkowo zespół śpiewał podczas nabożeństw kościelnych, na różnych uroczystościach świeckich, a także często na ślubach. Podstawowy sześcioosobowy skład grupy był w zależności od potrzeb rozszerzany w różnych przedsięwzięciach do dwudziestu osób. W 2003r. pod nazwa ?The Magic Gospel Pearls? zespół koncertował w rumuńskim Teatrze Narodowym w Bukareszcie, a w 2012r. jako ?New Life Gospel Choir? wystąpił na organizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Festiwalu Gospel w Gniewie ? reklamują zespół organizatorzy.

Wstęp na koncerty jest wolny.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.