reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

18

01 2022

Gorąca noc w powiecie – cztery pożary


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsGorąca noc w powiecie – cztery pożary - Grodzisk News


Strażacy mieli pełne ręce roboty nie tylko w związku z porywistym wiatrem, który nawiedził nasz powiat. W nocy z poniedziałku na wtorek doszło też do czterech pożarów.


W poniedziałek burza z gradem i silnym wiatrem spowodowały wiele szkód w regionie. Łącznie strażacy z naszego powiatu odnotowali ponad 220 zgłoszeń. Jednak pracy przysporzył im nie tylko wiatr – wybuchły również cztery pożary nie związane z wichurą.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pierwszy pożar wybuchł tuż prze godz. 23.00 w Kozerkach na ul. Merkurego. – Ogień pojawił się w jednej z firm. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z grodziskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) oraz dwa zastępy z OSP Jaktorów. Po przyjeździe na miejsce stwierdzono pożar budynku, spaleniu uległo wyposażenie kuchni. W budynku znajdowała się jedna osoba, która ewakuowała się przed przybyciem strażaków i nie wymagała udzielenia pierwszej pomocy. Działania zakończono o godz. 0.17 – mówi nam Krzysztof Stefaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Tuz po otrzymaniu zgłoszenia z Kozerek, strażacy otrzymali wezwanie do pobliskiego Janinowa. – O godz. 23.03 wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza domu jednorodzinnego na ul. Tureckiej w Janinowie. Na miejsce wysłano tam aż dziewięć zastępów: trzy zastępy z JRG Grodzisk Mazowiecki, trzy z JRG z Żyrardowa, dwa z OSP z Grodziska Mazowieckiego i jeden z OSP Jaktorów. Po dojeździe na miejsce stwierdzono pożar całego poddasza budynku jednorodzinnego. Mieszkańcy ewakuowali się przed przybyciem straży – były to dwie osoby, a jedna z nich podtruła się dymem i jej udzielono pomocy przez zespół ratownictwa medycznego. Poszkodowana kobieta nie wymagała hospitalizacji i pozostała na miejscu – opisuje rzecznik grodziskiej straży pożarnej. – W pierwsze fazie akcji działania były prowadzone za pomocą podnośnika ze względu na utrudniony dostęp do wnętrza budynku, a było to związane z tym, że pożarem objęta była również klatka schodowa o konstrukcji drewnianej. W kolejnym etapie strażacy przystąpili do gaszenia pożaru od wewnątrz, a także przeprowadzili niezbędne prace rozbiórkowe. Działania zakończono o godz. 2.19 – dodaje.

Następne zgłoszenie dotyczyło Międzyborowa. O godz. 23.36 strażacy otrzymali zgłoszenie z ul. Okrężnej gdzie miał miejsce pożar elementów obudowy kominka w parterowym domu jednorodzinnym. Aby ugasić pożar należało rozebrać elementy tego kominka. Na miejscu był jeden zastęp z OSP Międzyborów. Nikt nie został poszkodowany. Działania zostały zakończono o godz. 0.18.

O godz. 23.48 wpłynęło zgłoszenie o ostatnim jak dotąd pożarze, tym razem z Bronisławowa. Na miejsce został zadysponowany jeden zastęp z OSP Boża Wola. Pożar był dość nietypowy. – Pożarem objęta była część elewacji budynku oraz ocieplenie styropianowe pod wylewką podłogi na parterze. W celu ugaszenia pożaru niezbędne było rozkucie około czterech metrów kwadratowych posadzki betonowej w miejscach wystąpienia zarzewi ognia. Ponadto strażacy ugasili około 10 mkw elewacji – zaznacza Krzysztof Stefaniak. Nikomu nic się nie stało. Działania zostały zakończone o godz. 1.22.

Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

https://zrzutka.pl/ygm4x2?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR0LA3RhPtGERasK4tvasddvuB1WNmzu_KZoSCbXqLpUUG8LBRuqWgTewGw

Ci ludzie potrzebują pomocy.

.
18-01-2022 23:41
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.